موضوعات
آذربایجان غربی

خیران استان، در کرمانشاه مدرسه می‌سازند

نویسنده:
مدیرعامل خیران مدرسه ساز آذربایجان غربی گفت: خیران مدرسه ساز استان با اتمام آوار برداری و فراهم شدن شرایط در مناطق زلزله زده کرمانشاه مدرسه می‌سازند...
1396/08/29
مدیرعامل خیران مدرسه ساز آذربایجان غربی گفت: خیران مدرسه ساز استان با اتمام آوار برداری و فراهم شدن شرایط در مناطق زلزله زده کرمانشاه مدرسه می‌سازند. به گزارش تسنیم، «علی آخوندیان» افزود: آموزش و پرورش متعلق به همه است و مختص قشر خاصی نیست پس همه در ارتقای آن سهیم هستیم. اگر بخواهیم مملکت پویایی داشته باشیم باید به آموزش و پرورش اهمیت بدهیم چون دانش آموزان سرمایه‌های آینده هستند.
آخوندیان افزود: مدرسه سازی توسط خیران انگیزه و مشوقی برای دانش آموزان است چون سبب می‌شود تا دانش آموزان بهتر درس بخوانند و نیز در آینده به سراغ کارهای خیر بروند. وی با اشاره به زلزله کرمانشاه بیان کرد: با مشورت‌هایی که صورت گرفته مجمع خیران آذربایجان غربی این آمادگی را دارد که در کرمانشاه بعد از اتمام آواربرداری و در نقاطی که مشخص می‌شود به ساخت مدارس بپردازد.
مدیرعامل مجمع خیران مدرسه ساز آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط خیران مدرسه ساز آذربایجان غربی گفت: از سال 78 تا کنون 1176 باب مدرسه در قالب 5 هزار و 910 کلاس درس توسط خیران با اعتبار 273 میلیارد تومان ساخته و در حال ساخت است که 50 درصد از آنها تحویل آموزش و پرورش شده است بقیه هم در دست اجراست و به امید خدا در آینده نزدیک ساخته می‌شوند.
آخوندیان گفت: از آغاز سال تحصیلی96 تاکنون خیران مدرسه ساز 40 مدرسه در قالب 292 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش استان داده‌اند. وی افزود: در جشنواره استانی خیران مدرسه ساز استان که در اردیبهشت امسال برگزار شد تا به امروز کلنگ زنی 20 باب مدرسه 90 کلاس درس شاهد بوده‌ایم که به امید خدا یکی پس از دیگری افتتاح و تحویل آموزش و پرورش در مناطق محروم می‌شود.
آخوندیان بیان کرد: تعهدات خیران در جشنواره قبلی خیران مدرسه‌ساز، مبلغ 37 میلیارد و 100 میلیون بود. با توجه به شرایط اقتصادی کشور ما فکر می کردیم شاید خیران امسال تعهد کمتری داشته باشند اما با توجه به لذتی که این بزرگواران در کار خیر احساس می‌کنند، با رشد 23 درصدی  نسبت به دوره قبل مبلغ 45 میلیارد و 300 میلیون را در نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز به ساخت مدارس اختصاص دادند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code