موضوعات
آذربایجان غربی

خبرنگاران چشمان بینا و حق‌بین جامعه‌اند

نویسنده:
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به این‌که رسانه‌ها چشمان بینا و حق‌بین جامعه هستند، گفت: افرادی که وظیفه خبرنگاری را بر عهده دارند باید سخن حق به زبان آورند و برای پاداش الهی قلم بزنند تا پاداش اخروی را شامل حال خود کنند.
1396/05/22
 به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین «سیدمهدی قریشی» در آیین عبادی‌-‌سیاسی نماز جمعه ارومیه با تبریک روز خبرنگار افزود: خبرنگار باید با ظالم، دشمن باشد و با مردم و ضعفا به خوبی رفتار کند و مدافع حقوق آنان باشد.وی ادامه داد: اصحاب رسانه باید تلاش کنند تا به هنگام قلم زدن عقوبت الهی را شامل حال خود نکنند و اگر خطای کوچکی مرتکب شوند باید در آخرت پاسخ‌گو باشند. فرد خبرنگار باید در همه حال و در هر مکان خداوند متعال را ناظر بر اعمال خود بداند. وی با اشاره به این‌که آمریکایی که از حقوق بشر دم می‌زند خود یکی از ناقضان بزرگ حقوق هستند، اظهار کرد: بمباران اتمی هیروشیمای ژاپن و چند روز بعد بمباران اتمی ناکازاگی یکی از موارد نقض حقوق بشر است.امام جمعه ارومیه ادامه داد: هیچ موضوعی برای دولت آمریکا مهم نیست و دلیل آن فقدان مباحث انسانی در ذهن چنین افرادی است که در همه حال به دنبال منافع خود هستند. قریشی ادامه داد: دشمن را نباید به هیچ وجه فراموش کنیم چرا که آنها در همه حال به فکر ضربه زدن به ملت ایران هستند و دولت هم نظیر همیشه در کنار ملت ایران ایستاده است و علیه استکبار جهانی موضع می‌گیرد.

عبور از چالش‌های اقتصادی اولویت دولت دوازدهم باشد
امام جمعه چایپاره گفت: عبور از چالش‌های اقتصادی از جمله اشتغال و تولید مهم‌ترین درخواست مردم از دولت دوازدهم است و باید از اولویت‌های دولت در دوره جدید باشد. حجت الاسلام «رسول جمشیدی» در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان افزود: تیم اقتصادی دولت باید توانمندتر وارد کارزار شود و تلاش کند تا چالش‌های اقتصادی دولت را مرتفع کند.وی با اشاره به این‌که شایسته‌سالاری و کار جهادی باید ویژگی وزرای دولت جدید باشد، ادامه داد: مدیران مسن بهتر است در اتاق‌های فکر، تجربه‌های خود را به مدیران جوان و کارآمد منتقل کنند و از جوانان متعهد و با استعداد در کابینه استفاده شود.
حجت الاسلام جمشیدی با اشاره به فرا رسیدن 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک نیز گفت: صنایع کوچک و متوسط در ایران مورد کم لطفی قرار گرفته و مسئولان بر این باورند که راه اشتغالزایی، تاسیس صنایع بزرگ است اما باید از این غفلت عبور کنیم.
امام جمعه چایپاره اظهار کرد: بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط بخش مهمی از صنعت به شمار می‌‌رود که متاسفانه با وجود ارزش‌آفرینی و نقشی که در رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی دارد با موانع و مشکلات زیادی روبرو است و این موانع گاه منجر به تعطیلی برخی از این واحدهای صنعتی می‌شود.وی در ادمه با اشاره به فرا رسیدن 23 مرداد، سالروز پیروزی غرورآفرین حزب الله لبنان در برابر رژیم جعلی صهیونیستی اضافه کرد: یکی از دستاوردهای مهم این پیروزی که جنبه فرا منطقه ای هم دارد، بیدار کردن احساسات ضد صهیونیستی در منطقه و دنیا بود و ابعاد مختلف جنایات این رژیم برای همه افشا شد.

شوراهای اسلامی شهر؛ بازوی قدرتمند مردم و مسئولان
امام جمعه بوکان گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا بازوی قدرتمند برای مردم و مسئولان هستند که باید برای عمران و آبادانی گام بردارند. ماموستا «عبدالرحمن خلیفه زاده» در خطبه‌های نماز جمعه بوکان با اشاره به اهمیت شورا افزود: شوراهای شهر و روستا برآمده از مبانی، اهداف و سیاست‌های کلی نظام اسلامی و از جمله نهادهای جمهوری اسلامی ایران است و از طرف دیگر شور و مشورت در حکومت اسلامی از جایگاه ویژه  ای برخوردار است.وی اضافه کرد: شورا نهاد مهم و مردمی بوده که پل ارتباطی مردم با نهادهای دولتی است بر این اساس تعاون و مشورت در آنها پررنگ تر است.
امام جمعه بوکان با تاکید بر استفاده شوراها از نظر مردم، ادامه داد: مشورت شوراها با مردم و استفاده از نظرات آنها باعث می‌شود شهر به خوبی اداره شود و از ناهماهنگی و نارضایتی در بین مردم جلوگیری شود.ماموستا خلیفه زاده همچنین با اشاره به اهمیت تربیت اسلامی در بین خانواده‌ها گفت: خانواده‌ها باید در تربیت فرزندان خود بسیار کوشا باشند و آنها را بر اساس تعالیم اسلام تربیت کنند تا منحرف نشده و دشمن در آنها نفوذ نکند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code