موضوعات
آذربایجان غربی

حضور وزنه‌بردار استان در اردوی تیم ملی

نویسنده:
نایب رئیس هیات وزنه برداری آذربایجان غربی گفت: وزنه بردار آذربایجان غربی به سبب رکورد خوب و آمادگی بالا در مسابقات وزنه‌برداری آموزشگاه‌های کشور به اردوی تیم ملی وزنه برداری راه یافت.
1396/05/22
به گزارش تسنیم «شاهرخ پیری» با اشاره به برگزاری مسابقات وزنه‌برداری آموزشگاه‌های کشور در شهرکرد افزود: این مسابقات در دو روز در روزهای نوزدهم و بیستم مرداد برگزار شد که وزنه برداران در اوزان 52 کیلوگرم، 54 کیلوگرم، 85 کیلوگرم و 85+ کیلوگرم به رقابت با یکدیگر پرداختند.
وی افزود: از آذربایجان غربی امید مروی در رده وزنی 52 کیلوگرم از میاندوآب، علی عالی‌پور در رده وزنی 54 کیلوگرم از شوط، محمد اصلانی در رده وزنی 85 کیلوگرم و علیرضا عبدالعلی‌زاده از شوط در این دوره از مسابقات حضور پیدا کردند.
پیری گفت: امید مروی در دسته 50کیلوگرم توانست در حرکت یک ضرب وزنه 68 کیلوگرمی را بالای سر ببرد و مدال زرین طلا را کسب کند. وی همچنین در حرکت دو ضرب وزنه 74 کیلوگرمی را بالای سر برد و جایگاه سومی را ار آن خود کرد و با مجموع 142 کیلوگرم مقام دوم را کسب کرد و به سبب حضور مناسب با آمادگی بالا در مسابقات اردوی تیم ملی راه یافت.وی افزود: علی عالی‌پور نیز در دسته 56 کیلوگرم در حرکت یک ضرب وزنه 70 کیلوگرمی را بالای سر برد و مدال برنز را به دست آورد و در حرکت دوضرب وزنه 81 کیلوگرمی را مهار کرد و مقام پنجمی این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.
نایب رئیس هیات وزنه برداری آذربایجان غربی تاکید کرد: عالی‌پور با مجموع 151 کیلو گرم مقام پنجم این دوره از مسابقات را به دست آورد. وی یادآور شد: مسابقات وزنه برداری جوانان و نوجوانان کشوری امسال برگزار نمی‌شود که این موضوع سبب افت شدید وزنه‌برداری کشور می‌شود چرا که مسابقات نوعی روحیه، نشاط و امید در وزنه برداران ایجاد می‌کند و آن‌ها را برای حضور در عرصه‌های مختلف آماده نگه می‌دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code