موضوعات
آذربایجان غربی

جابه‌جایی 14 هزار مسافر از طریق فرودگاه منطقه آزاد ماکو

نویسنده:
مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو به جابه‌جایی 14 هزار و 200 مسافر از طریق این فرود گاه طی 6 ماه گذشته اشاره کرد و گفت: پروازهای این فرودگاه از 17 اردیبهشت آغاز و در 3 ماه اول، 3 پرواز در هفته و پس از آن 5 پرواز در هفته از این فرودگاه انجام شد.
1396/08/30
 به گزارش ایرنا «علیرضا جمشیدی» میزان بار جابجا شده در این مدت را 95 هزار کیلوگرم برشمرد و افزود: این پروازها به صورت رفت و برگشت از فرودگاه منطقه آزاد ماکو به تهران و 2 پرواز نیز به مشهد برقرار شده است.
وی بیان کرد: پروازهای فرودگاه منطقه آزاد ماکو متناسب با عرضه و تقاضای شرکت هواپیمایی سپهران و استقبال مسافران با استفاده از هواپیمای بوئینگ 737 انجام می‌شود. مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو گفت: فروش بلیط پروازهای تهران - ماکو و بالعکس به صورت اینترنتی توسط شرکت هواپیمایی سپهران از روز شنبه 16 اردیبهشت سال جاری در وب سایت www.sepehr.sanamparvaz.net در دسترس مسافران قرار گرفته است.«علیرضا جمشیدی» با بیان اینکه تجهیزات فرودگاهی و هوانوردی این فرودگاه دارای استانداردهای بین المللی بوده و مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیاست، افزود: فرودگاه ماکو در زمینی به مساحت 400 هکتار ساخته شده و مساحت سطوح پروازی این محوطه 200 هکتار و طول باند آن 3 هزار و 270 متر است. وی افزود: این فرودگاه برای هواپیماهای ایرباس A320 طراحی شده و دارای 8 هزار مترمربع ترمینال اصلی و 800 مترمربع سالن تشریفات است. ارتفاع برج مراقبت بالغ بر 32 متر بوده و ساختمان‌های جنبی از قبیل ایمنی آتش نشانی و هواشناسی و غیره در حال احداث است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگ‌ترین منطقه آزاد کشور شاهد خوش قولی مسئولان دولت تدبیر وامید در احداث فرودگاه در کنار دیگر دستاوردهای دولت در زمینه تسهیل تجارت و توسعه متوازن است، فرودگاهی که این منطقه را به عنوان دروازه اروپا در مسیر بالندگی اقتصادی قرار می‌دهد.احداث این فرودگاه در خرداد سال 1393 شمسی آغاز شد و امروزه با پرواز مسافری بوئینگ 737 شرکت هواپیمایی سپهران در مسیر تهران –‌ماکو و بالعکس به بهره برداری رسیده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code