موضوعات
آذربایجان غربی

گوناگون

تولید لباس اسلامی در آذربایجان‌غربی ساماندهی می‌شود

نویسنده:
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: تولید و عرضه مد و لباس اسلامی در استان ساماندهی می‌شود.
1394/11/18
«محمد دهقان» در گفت‌وگو با مهر با تاکید بر ضرورت یافتن راهکارهای عملی برای حمایت از تولید و عرضه مد و لباس اسلامی اظهار کرد: هدف از این ساماندهی تولید و عرضه مد و لباس اسلامی در ویترین مغازه‌ها و استفاده از مانکن‌ها در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های عرضه پوشاک و نیز ساماندهی امور تولیدی و توسعه بنگاه‌های خرد و کوچک استان است. وی افزود: برای اجرایی کردن سیاست‌های دولت در زمینه ساماندهی مد و لباس اسلامی باید با برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت و برگزاری نمایشگاه‌های فصلی و دائمی و نیز با هماهنگی و همدلی ادارات و نهادهای ذی‌ربط ترتیبی اتخاذ شود تا به نحو احسن به ساماندهی مد و لباس استان اقدام و زمینه اجرایی سیاست‌های مذکور بیش از پیش فراهم شود. دهقان گفت: از این پس اتحادیه خیاطان و فروشندگان پوشاک و خرازان باید با محوریت اتاق اصناف با تدوین برنامه‌های سال ۱۳۹۵ در زمینه تولید و عرضه مد و لباس اسلامی، با جلوگیری از تولید و عرضه لباس‌های غیرمتعارف به شناسایی طراحان مد و لباس استان اقدام کنند.

تراز آب دریاچه ارومیه ۴۴ سانتی متر افزایش یافت
در پی بارش‌های اخیر در شمال غرب کشور و انتقال آب بر اساس مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه، تراز آب دریاچه ارومیه در روز 12 بهمن امسال به 1270/48 متر از سطح دریا رسید.به گزارش مهر، این تراز ۴۴ سانتی متر نسبت به پایین ترین سطح تراز دریاچه در 2 آبان و ۳ سانتی متر نسبت به روز 5 بهمن افزایش نشان می‌دهد اما نسبت به تراز همین روز در سال گذشته (دوازدهم بهمن ۱۳۹۳) ده سانتی متر پایین تر است. دریاچه ارومیه یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین زیست‌بوم‌های ایران به شمار می‌رود. این دریاچه بزرگ‌ترین دریاچه داخلی کشور است و به دلیل برخورداری از ارزش‌های بی‌نظیر طبیعی و اکولوژیک به عنوان پارک ملی در سایت رامسر و ذخیره‌گاه زیست‌کره در یونسکو به ثبت رسیده است. در یک دهه گذشته، علاوه بر کاهش نزولات جوی و بروز خشکسالی‌های پیاپی، افزایش طرح‌های توسعه و بهره‌برداری از آب جهت مصارف کشاورزی، صنعتی و غیره به کاهش جریانات ورودی آب به دریاچه منجر شد. همچنین احداث بزرگراه شهید کلانتری از میان دریاچه نیز شرایط هیدرودینامیک آن را تحت تاثیر قرار داده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code