موضوعات
آذربایجان غربی

تولید اولین خودروی‌ برقی ویژه مناطق سخت‌گذر

نویسنده:
یک شرکت نوپای آمریکایی به نام Bollinger Motors یک خودرو‌ برقی با ۳۶۰‌اسب بخار قدرت تولید کرده که با یک بار شارژ تا ۳۲۰ کیلومتر را طی می‌کند...
1396/05/18
یک شرکت نوپای آمریکایی به نام Bollinger Motors یک خودرو‌ برقی با ۳۶۰‌اسب بخار قدرت تولید کرده که با یک بار شارژ تا ۳۲۰ کیلومتر را طی می‌کند.به گزارش مهر، این خودرو که B1 نام دارد، حدود ۶۰ هزار دلار قیمت دارد و طراحی آن به‌گونه‌ای است که علاوه بر بزرگراه‌ها می‌تواند در مسیرهای سخت‌گذر هم به‌راحتی حرکت کند. این درحالی است که اکثر خودروهای برقی رقیب به علت طراحی ظریف و شکننده چنین قابلیتی ندارند.
رابرت بولینگر سازنده این خودرو آن را در یک زمین کشاورزی در هوبارت در نزدیکی نیویورک تولید کرده و B1 را اولین خودرو‌ تمام برقی ورزشی توصیف کرده که می‌تواند در دشوارترین مسیرها حرکت کند.
خودرو‌ یاد شده تنها ۱۳۳ کیلوگرم وزن دارد و دارای یک سیستم انتقال قدرت کامل و همین طور سیستم تعلیق خاص جاده‌های سخت‌گذر است. سیستم فرمان هیدرولیکی B1 کاملا دست‌ساز است و موتور برقی آن قابلیت انتقال نیرو و درگیر کردن هر 4 چرخ آن را دارد. 2 بسته باتری لیتیومی برای این خودرو طراحی شده که ۶۰ تا ۱۰۰ کیلووات ساعت انرژی تولید می‌کنند. شارژ کامل این باتری‌ها به ۷۵ دقیقه زمان نیاز دارد.
شتاب صفر تا صد این خودرو 4/5 ثانیه است و حداکثر سرعت آن به ۲۰۵ کیلومتر در ساعت می‌رسد. تحویل این خودرو بعد از دریافت سفارش‌ها ظرف ۱۹ ماه آینده انجام می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code