موضوعات
آذربایجان غربی

بهره‌برداری از فاز اول موزه دفاع مقدس در آبان

نویسنده:
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی گفت: همزمان با برگزاری کنگره ۱۲‌هزار شهید استان در آبان امسال، فاز اول موزه دفاع مقدس آذربایجان غربی نیز به بهره برداری می‌رسد...
1396/06/22
به گزارش ایسنا ، سردار «محسن تیموری» در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس که با حضور مسئولان استانی در سالن شهید نیکخواه استانداری برگزار شد، راه اندازی موزه دفاع مقدس را یکی از مهم ترین اقدامات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در سال جاری دانست. وی اظهار کرد: موزه دفاع مقدس یکی از پروژه‌های مهم در دست احداث بوده که حدود ۷۰ درصد آن به اتمام رسیده و از عمده توان این سازمان برای راه اندازی این موزه استفاده شده است.
وی در خصوص اقدامات انجام شده در این سازمان طی سال جاری افزود: تاسیس یادمان‌های سرزمینی سه شهید، تمرچین، بروجردی و امینی تا پایان سال و نیز تدوین کتاب نقش شهرستان‌ها در دفاع مقدس با همکاری ۵ سازمان ذی ربط از عمده اقدامات صورت‌گرفته در اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی است.سردار تیموری در ادامه به تشریح فعالیت‌های این اداره در هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: رویکرد اصلی این برنامه‌ها بر اساس «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» و همچنین شعار «من انقلابی‌ام» مقام معظم رهبری بوده است. در این راستا اقدامات بسیاری از جمله تبیین نقش مردم در مقابله با استکبار با بهره گیری از ظرفیت مساجد و همچنین ایجاد انسجام در برنامه‌های فرهنگی انجام خواهد شد.
همچنین سرهنگ «جلیل وحیدی» معاون هماهنگی سپاه شهدا نیز در ادامه این جلسه گفت: سرکشی به خانواده شهدا، اجرای جُنگ مقاومت و راویان و زنگ مقاومت در مدارس، اعزام ۳۷ اکیپ پزشکی و درمانی به مناطق ، درمان رایگان در مراکز علوم پزشکی و بهداری، ایستگاه‌های صلواتی ، مراسم غبار‌روبی مزار شهدا ، تجلیل از پیشکسوتان  و برگزاری مسابقات در ۶ رشته  بخشی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس به همت سپاه شهدای استان خواهد بود.
وی افزود: همچنین برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در ۶ شهر ارومیه ، خوی ، سلماس ،مهاباد ، پیرانشهر و نقده از دیگر برنامه‌های این ارگان است. در دیگر شهرها  نیزکه رژه ای برگزار نمی‌شود برنامه‌هایی به‌صورت صبحگاه مشترک اجرا می‌شود.

اجرای برنامه‌های فرهنگی در هفته دفاع مقدس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از اجرای بیش از ۵۰برنامه فرهنگی طی هفته دفاع مقدس در استان خبرداد.
به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام «محمدباقر كریمی» در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس که با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و مسئولان استانی برگزار شد در خصوص تشریح فعالیت کمیته هنری و تبلیغات گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان گفت: بیش از ۵۰ برنامه در طول هفته دفاع مقدس توسط این کمیته اجرا می‌شود که شامل برگزاری نمایشگاه‌های مختلف هنری، ورك‌شاپ هنری، نمایشگاه‌های تجسمی، عکس، خط، خوشنویسی و قلم است.
وی برپایی نمایشگاه کتاب را محوری ترین برنامه هفته دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه با حضور ۴۰۰ ناشر کتاب همزمان با هفته دفاع مقدس در ارومیه برگزار می‌شود و غرفه ای نیز در این نمایشگاه به عرضه کتاب‌ها و آثار دفاع مقدس با تخفیف ویژه اختصاص می‌یابد.
همچنین «قربانعلی سعادت» استاندار آذربایجان غربی افزود: باید از ادوات جنگی که در دوران ۸ سال دفاع مقدس استفاده می‌شد، در رژه مراسم هفته دفاع مقدس استفاده کرد و به بیان رسالت دفاع مقدس پرداخت.
وی با اشاره به این‌که بحث حمل و نقل جنگ در آیین دفاع مقدس بسیار مهم است، افزود: نمایش ادوات و غنائم جنگی می‌تواند نقش مهندسی جبهه را بیان کند. «شهلا تاجفر» مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و رئیس کمیته بانوان گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این جلسه ضمن بیان اجرای ۶۰ عنوان برنامه توسط این کمیته در استان در طول هفته دفاع مقدس گفت: رونمایی از کتاب خاطرات زنان آزاده در دفاع مقدس و رونمایی از کتاب زنان شاهد از مهم‌ترین اقداماتی است که در این هفته انجام می‌شود. ۶ کمیته مسئولیت برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس را بر عهده دارند که در این جلسه هر کمیته به تشریح اقدامات خود در این مراسم پرداخت .ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code