موضوعات
آذربایجان غربی

بازگشایی معابر موقت مرزی سردشت

نویسنده:
فرماندار سردشت گفت: به زودی با هدف حفظ کرامت و منزلت مرزنشینان معابر موقت مرزی سردشت بازگشایی می‌شود.
1396/05/22
به گزارش تسنیم «‌نژاد جهانی» افزود: اخیراً به هنگ مرکزی سردشت ابلاغ شده که باید فعالیت در معابر موقت مرزی به صورت کولبری باشد.وی افزود: برای فعالیت‌های کولبری برای هر بار 500 هزار تومان دستمزد تعیین شده که این رقم مورد قبول فرمانداری سردشت نیست چرا که دولت موافق کولبری در این شهرستان نیست.
فرماندار سردشت گفت: با توجه به مشکلات موجود و با هدف حفظ کرامت و منزلت مرزنشینان طرح ساماندهی معابر در سطح استانی ارائه شده و به زودی معابر موقت مرزی سردشت بازگشایی می‌شود.
نژاد جهانی افزود: تعرفه تعیین شده کولبری با توجه به شرایط منطقه مقرون به صرفه نیست بنابراین پیشنهاد شده تا ارزش گذاری کالا‌ها به صورت وزنی باشد.
فرماندار سردشت افزود: فعلاً بازارچه‌های موقت مرزی تا تعیین تکلیف نهایی طرح ساماندهی معابر بر اساس رویه‌های قبلی بازگشایی می‌شوند و فعالان بازارچه می‌توانند فعالیت‌های خود را از سر گیرند.
وی افزود: امیدواریم در تعیین تکلیف نهایی طرح پیشنهادی ساماندهی، ویژگی‌های جغرافیایی و اقتصادی منطقه با در نظر گرفتن منافع مردم مد نظر قرار گیرد و بهره‌مندی مرزنشینان روز بروز بهتر شود.
فرماندار سردشت گفت: توسعه صادرات از معابر مرزی زمینه ساز سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه‌های دیگر همچون گردشگری و باغداری و غیره نیز خواهد بود و به توسعه اقتصادی شهرستان و اشتغال پایدار خواهد انجامید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code