موضوعات
آذربایجان غربی

بازارچه دائمی صنایع دستی در ارومیه راه اندازی شد

نویسنده:
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: بازارچه دائمی صنایع دستی با اعتبار 60 میلیون ریال در محل محوطه تاریخی ستاد لشکر در میدان انقلاب ارومیه راه اندازی شده است.
1396/07/18
به گزارش ایرنا «افسانه رنجبر» با اشاره به این‌که عرضه و فروش آثار بزرگترین مشکل هنرمندان صنایع دستی آذربایجان غربی است، افزود: راه اندازی این بازارچه به فروش صنایع دستی هنرمندان منجر شده و درآمد مناسبی عاید هنرمندان صنایع دستی می‌شود.وی افزود: این بازارچه دائمی شامل 4 کیوسک عرضه و فروش است و افزایش تعداد آنها در آینده نزدیک از اهداف معاون صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان غربی است. به گفته وی نمایشگاه‌های موقت و جشنواره‌هایی که برای صنایع دستی برپا می‌شود به علت موقتی بودن به خوبی نمی‌تواند بستر مناسبی برای عرضه محصولات هنرمندان صنایع دستی باشد.
رنجبر افزود: بازارچه دائمی صنایع دستی ارومیه به علت دائمی بودن علاقه مندان را به سوی خود جذب کرده و فروش آثار هنری را راحت تر می‌کند. وی اضافه کرد: برپایی بازارچه‌های دائمی در محوطه بناهای تاریخی نه تنها شهروندان را به این نمایشگاه‌ها سوق می‌دهد بلکه زمینه حضور گردشگران را نیز در این نمایشگاه‌ها فراهم می‌کند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این‌که در این کیوسک‌ها محصولات تولیدی صنایع دستی بومی آذربایجان غربی شامل سراجی، سنگتراشی، زیور آلات و رودوزی‌های سنتی به فروش می‌رسد، اظهار کرد: بازارچه‌های دیگر در صورت تامین اعتبار مورد نیاز در دیگر شهرهای آذربایجان غربی نیز راه اندازی می‌شود.
بیش از 40 نوع صنایع دستی در زمینه‌های مختلف شامل نساجی سنتی، سفال و سرامیک، هنرهای چوب، پوشاک سنتی، صنایع دستی فلزی و روی شیشه و دیگر پیشه‌های سنتی وابسته به صنایع دستی از جمله رنگرزی گیاهی و نخ ریسی سنتی در آذربایجان غربی فعال است.این استان با داشتن گنجینه‌های صنایع دستی، ظرفیت قابل توجهی برای ایجاد کارگاه‌های تولید صنایع دستی دارد تا نتیجه اقتصاد درون زا در عمل به نمایش گذاشته شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code