موضوعات
آذربایجان غربی

امسال 783 کیلومتر شبکه گاز در استان اجرا شد

نویسنده:
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: امسال 783 کیلومتر خط انتقال و شبکه گاز طبیعی در استان اجرا و 10 هزار انشعاب جدید گاز در استان نصب شده است.
1396/06/22
 به گزارش ایرنا «علیرضا‌شیخی» افزود: 13 هزار و 400 واحد مسکونی از ابتدای سال جاری تاکنون در آذربایجان غربی به شبکه گازرسانی کشور متصل شده که دستاوردی بی‌نظیر برای مدتی کمتر از 6 ماه در استان به شمار می‌رود.
وی اضافه کرد: در صورت همکاری نهادها و دستگاه‌های اجرایی و تامین به موقع اعتبارات، سرعت گازرسانی به روستاها در آذربایجان غربی بیش از این نیز خواهد بود و روستاهای بیشتری صاحب گاز طبیعی می‌شوند.شیخی گفت: روند گازرسانی به روستاها در استان با جدیت در حال انجام بوده و 8 هزار و 650 انشعاب از 10 هزار انشعاب نصب‌شده در استان از ابتدای سال تاکنون مربوط به بخش روستایی است.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی بیان کرد: در هفته دولت امسال 50 روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند و عملیات گازرسانی به 79 روستای دیگر آغاز شد.شیخی گفت: برای بهره مندی این 50 روستا از نعمت گاز طبیعی 370 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی افزود: برای آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 79 روستای استان نیز اعتبار 580 میلیارد ریالی در نظر گرفته شده است.
در مجموع با اتصال 50 روستای استان به شبکه گازرسانی کشور و همچنین بهره‌برداری از طرح‌هایی که عملیات اجرایی آنها در هفته دولت آغاز شده است، 16 هزار خانوار روستایی از این نعمت بهره‌مند می‌شوند. نزدیک به 100 درصد خانوارهای شهری و بیش از 65 درصد خانوارهای روستایی آذربایجان غربی از نعمت گاز برخوردارند و با اتمام طرح‌های اجرایی در هفته دولت امسال و در دست اجرا، این رقم به بیش از 72 درصد می‌رسد.

بیش از 15 میلیون ریال سهام در تالار بورس معامله شد
مدیرعامل بورس منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: طی هفته گذشته بیش از 15 میلیون سهم و حق تقدم در تالار بورس استان معامله شد. به گزارش ایسنا «وحید جوادی» با اشاره به آخرین وضعیت بورس طی هفته گذشته، افزود: در این مدت 15 میلیون و 276 هزار و 724 سهم وحق تقدم از سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی به ارزش 29 میلیارد و 893 میلیون و 457 هزار و 770 ریال در بورس منطقه‌ای آذربایجان غربی مورد معامله قرار گرفت که 63 درصد آن مربوط به خرید و بقیه آن فروش بوده است. وی با بیان این‌که در طول این هفته در تالار ارومیه 13 کارگزار از 17 ایستگاه معاملاتی، سهام وحق تقدم بیش از 162شرکت را معامله کردند، افزود: نمایندگی شرکت کارگزاری بانک کشاورزی بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با 28 درصد به خود اختصاص داد.مدیرعامل بورس منطقه‌ای آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین در این هفته سهام شرکت سایپا با 12درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشته است.
جوادی به صدور 44 کد معاملاتی جدید طی هفته گذشته در بورس منطقه‌ای آذربایجان غربی اشاره و بیان کرد: شاخص کل بازار بورس با 403 واحد افزایش در مقایسه با هفته قبل رقم 83 هزار و 675 واحد رسیده است.وی ادامه داد: همچنین شاخص کل فرابورس نیز با 5 واحد کاهش نسبته به هفته ماقبل به رقم 948 واحد رسیده است.

بررسی راهکارهای فنی احیای دریاچه ارومیه
رئیس دانشگاه فنی‌و حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه گفت: با هدف کمک به روند احیای دریاچه ارومیه و حل این بحران زیست محیطی آخرین راهکارهای فنی برای احیای آن در قالب سلسله سمینارها و برنامه‌های علمی در دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه بررسی می‌شود.
به گزارش تسنیم «یعقوب پوراسد» افزود: موضوع بحران دریاچه ارومیه به دلیل تبعات متعدد اجتماعی و زیست محیطی مسئله بسیار مهمی است. با هدف کمک به روند احیای دریاچه ارومیه و حل این بحران زیست محیطی آخرین راهکارهای فنی برای احیای آن در قالب سلسله سمینارها و برنامه‌های علمی در دانشگاه فنی‌و حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه بررسی می‌شود.
پوراسد در ادامه در خصوص این دانشگاه افزود: امسال از سوی سازمان سنجش 2‌هزارسهمیه پذیرش دانشجو به دانشگاه فنی‌و حرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه اختصاص پیدا کرده که پیش بینی می‌شود حدود 50 تا 60 درصد این ظرفیت پذیرش دانشجو انجام شود و آنها می‌توانند در 8 رشته کارشناسی و 12 رشته کاردانی در این مجموعه تحصیل کنند.
وی افزود: سمت و سوی جامعه و بازار کسب و کار خانواده‌ها را به سمت ترغیب فرزندان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای سوق داده است بنابراین پیش بینی می‌شود در سال‌های آینده دانشگاه‌های فنی وحرفه‌ای پذیرای خیل بیشتری از جوانان برای تحصیل و مهارت آموزی باشد بنابراین دانشگاه فنی وحرفه‌ای قاضی طباطبایی ارومیه نیز زیرساخت‌های لازم برای ایفای نقش در این مسیر را فراهم می‌کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code