موضوعات
آذربایجان غربی

افزایش ۲۵ درصدی تولید خشکبار

نویسنده:
مدیر صنایع کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی تولیدات خشکبار در استان، بر اهمیت و ضرورت توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی، به عنوان تکمیل کننده زنجیره تولید تاکید کرد.
1396/05/22
به گزارش همشهری «پرویز تومرایی» در خصوص تولید و فراوری میوه‌های خشک در استان افزود: گسترش صنعت خشک کنی می‌تواند موجب ارتقای سطح بهره وری، ایجاد ارزش افزوده، افزایش درامد بهره برداران، افزایش ماندگاری محصولات کشاورزی و در نهایت تحقق توسعه اشتغال شود.
تومرایی با اشاره به تولید بیش از یک میلیون تن انواع میوه و کشمش در این استان و ماهیت فساد پذیری سریع آنها خاطر نشان کرد: در سال 95 حدود 8 هزار تن خشکبار از انواع میوه و کشمش در استان آذربایجان غربی تولید شده است و بیش بینی می‌شود این رقم در سال جاری به 10 هزار تن افزایش یابد.
این مسئول افزود: عمده تولید کنندگان خشکبار در شهرستان‌های ارومیه، اشنویه، خوی، میاندوآب و سلماس حضور دارند.وی ادامه داد: مجوز‌های صادر شده از سوی سازمان جهاد کشاورزی برای بهره برداری از طرح‌های خشک‌کنی تاکنون برای 57 واحد بوده است که تعداد 7 واحد از این طرح‌ها به بهره برداری رسیده است.مدیر صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی استان افزود: آذربایجان غربی یکی از قطب‌های مهم تولید محصولات زراعی کشور است که رتبه اول سطح زیر کشت سیب را دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code