موضوعات
آذربایجان غربی

اعطای کد حلال به واحدهای تولید فرآورده‌های گوشتی

نویسنده:
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی از اعطای کد حلال به 7 واحد تولید و بسته بندی فرآورده‌های گوشتی استان از سال گذشته تا کنون خبرداد.
1396/05/17
به گزارش همشهری، حجت الاسلام «مهدی ولی زاده» گفت: در اجرای دستورالعمل اعطای کد و نشان حلال به واحدهای کشتار دام و طیور و مراکز فرآوری و عمل آوری فرآورده‌های خام دامی ، از نیمه سال 1395 موضوع به مراکز مشمول قانون نظارت شرعی ابلاغ شده و تا مرداد امسال تعداد 7 واحد با درخواست کتبی و ارائه مدارک مورد نیاز، موفق به دریافت کد حلال شده‌اند.ولی زاده افزود: کد حلال مراکز فوق به مدیران یا نماینده این شرکت‌ها تحویل شده و برخی مراکز دیگر نیز مدارک خود را برای صدور کد حلال به سازمان دامپزشکی تحویل داده اند.وی در خصوص استاندارد حلال نیز گفت:این مراکز لازم است به اداره استاندارد استان مراجعه و اقدام به طی مراحل قانونی دریافت پروانه و نشان استاندارد حلال کنند. این پروانه با امضای مشترک مدیر کل استاندارد و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اعطا می‌شود.
ولی زاده افزود: پروتئین گستر بنیاد ، طیور غرب ارومیه، تعاونی 136 برایند ارومیه، خوش پخت نقده، سیمین بال میاندوآب، هما مرغ پر طلای مهاباد، مرکز تولید سوسیس و کالباس گوشتناک ارومیه جزو 7 واحد تولیدی بودند که کد حلال دریافت کردند. گفتنی است مراحل صدور کد حلال رایگان بوده و دارا بودن نشان استاندارد حلال برای صادرات محصولات مذکور الزامی است.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code