موضوعات
آذربایجان غربی

اعتراض ائمه جمعه استان به کشتار مسلمانان در میانمار

نویسنده:
نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: کسانی که دم از انسانیت و دفاع از حقوق بشر می‌زنند و جایزه صلح نوبل را گرفته اند، در قبال کشتار مسلمانان در میانمار هیچ عکس العملی نشان نمی‌دهند و خود را به خواب زده اند.
1396/06/19
به گزارش ایرنا ،حجت الاسلام والمسلمین «سید مهدی قریشی» در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه افزود: مجامع بین المللی در مقابل این عمل میانمار هیچ عمل و اعتراضی از خود نشان نداده‌‌اند و این تعجب برانگیز است که آیا اینها زنده‌‌اند و طعمی از انسانیت چشیده اند؟
وی با اشاره به سکوت رهبران کشورهای اسلامی در قبال کشتار میانمار گفت: رهبران کشورهای مسلمانان و خادمان حرمین شریفین نیز ساکت هستند که باید این رویه را عوض و در دفاع از مظلومان تلاش کنند و از خواب غفلت بیدار شوند.وی ادامه داد: این سکوت نشان می‌دهد که تمامی این عوامل با استکبار و بیگانگان هم مسیر هستند تا نسل کشی مسلمانان را ادامه دهند. نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به این‌که برگزاری مسابقات قرآن در استان مایه نزول برکت خداوند متعال است و باید قدر این فرصت را بدانیم، گفت: قرآن کریم، معجزه الهی برای ما انسان هاست و باید بیش از پیش به برگزاری مسابقات سراسری قرآن اهمیت دهیم.حجت الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: انتظار داشتیم توجه مردم و مسئولان به برگزاری این مسابقات بسیار بیشتر باشد که مورد سهل انگاری قرار گرفته است. گفتنی است در بین خطبه‌های نماز این هفته مردم ولایت مدار حاضر در نماز جمعه با سر دادن شعار‌هایی انزجار خود را از کشتار مسلمانان میانمار اعلام کردند.

نسل کشی و کشتار مسلمانان میانمار جنایت علیه بشریت است
امام جمعه بوکان گفت: نسل کشی و تهدیدات جانی و امنیتی و تعرض به مسلمانان میانمار جنایت علیه بشریت است و مسلمانان نباید در این زمینه سکوت کنند.به گزارش ایرنا، ماموستا «عبدالرحمان خلیفه زاده» در خطبه‌های نماز جمعه بوکان ضمن محکومیت جنایات علیه مسلمانان میانمار، افزود: کسانی که ادعای حقوق بشر را یدک می‌کشند در مقابل این قتل‌عام هیچ سخنی به زبان نمی‌آورند و به یکدیگر جایزه صلح نوبل اهدا می‌کنند.
وی گفت: رهبران و سران برخی از کشورهای اسلامی نیز در قبال این موضوع سکوت کرده و هیچ سخنی به زبان نمی‌آورند که نشان از غفلت آنان است زیرا که نباید در مقابل ظالم ساکت ماند.

عید غدیر روز پیوند امامت با نبوت است
امام جمعه سلماس با تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیرخم به مسلمانان گفت:در این روز بزرگ و فرخنده به فرمان خداوند امامت با نبوت پیوند ابدی یافت و غدیر خم رویدادی عظیم و ابرحماسه تاریخ اسلام است.به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سیدمحمد موسوی» در خطبه‌های نماز جمعه سلماس افزود: غدیر مکمل نبوت و پیام بزرگ آن ولایت امیر مومنان حضرت علی (ع) و 11 فرزند گرامی آن حضرت است.وی اضافه کرد: این روز متعلق به تمام مسلمانان است و هرکس آن را انکار کند، در حقیقت نبوت را انکار کرده است زیرا در این روز دین خدا کامل و حجت خدا بر مسلمانان تمام شد.ژوی با تاکید بر این که دهه ولایت بهترین زمان برای تبیین جایگاه والای ولایت فقیه در جامعه اسلامی و نقش آن در برون رفت از بحران‌ها و حرکت جامعه به سوی تعالی است، گفت: دشمنان نظام اسلامی، ولایت فقیه را نشانه گرفته‌‌اند و قصد دارند به هر وسیله و راهکاری این موضوع مهم را در کشور ما کم رنگ کرده و در نهایت از بین ببرند. وی با اشاره به 17 شهریور سالروز شهادت ده‌ها نفر از مردم تهران در مبارزه با رژیم طاغوتی بیان کرد: 17 شهریور حدیث عشق و ایثار و قیام و روایت مردمی است که پشت سر امام و مقتدای خود حضرت امام خمینی (ره) جان و مال برکف نهادند و تاسرحد شهادت از نهضت انقلاب دفاع کردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code