موضوعات
آذربایجان غربی

آذربایجان غربی ۱۴۰۰ شهید و جانباز زن تقدیم انقلاب کرده است

نویسنده:
همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اجلاس بانوان کنگره ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی با حضور مقامات لشگری و کشوری در ارومیه برگزار شد.
1396/09/07
 به گزارش تسنیم، در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره) اجلاس بانوان کنگره ملی 12 هزار شهید آذربایجان غربی، با شرکت افزون بر 3‌هزار نفر از بانوان آذربایجان غربی و با حضور سرلشکر پاسدار «سیدیحیی رحیم صفوی»  سردار «محمد تقی اوصانلو» فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمهدی قریشی» نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و جمعی از فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی منطقه و مدیران و روسای دستگاه‌ها و ادارات و نهادهای انقلابی در حسینیه اعظم ثارالله ارومیه برگزار شد.
در این مراسم از تمبر اجلاس بانوان کنگره 12هزار شهید آذربایجان غربی رونمایی شد و از کتاب افسانه نامه‌های حسین غفاری نیز پرده برداری شد.

بسیج؛ مجموعه‌ای از پاک‌ترین‌ها
فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی در این مراسم با تجلیل از نقش آفرینی ایثارگران، رزمندگان و خانواده‌های شهدا در برهه‌های مختلف تاریخ انقلاب سالروز تشکیل بسیج مستضعفین را تبریک گفت و عنوان کرد: بسیج مجموعه‌ای از پاکترین، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان و گنج پایان ناپذیر انقلاب است. سردار سرتیپ دوم پاسدار «عابدین خرم» با تجلیل از نقش زنان در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی افزود: زنان به طرق مختلف در عرضه دفاع مقدس حضور داشتند و در این میان حضور فیزیکی آنان در جبهه‌های خرمشهر، سوسنگرد و کردستان مثال‌زدنی بود.وی گفت: نقش بانوان همواره مورد توجه دین مبین اسلام است، چراکه مرد از دامن زن به معراج می‌رود و بهشت زیرپای مادران است. نهاد خانواده نیز با نقش‌آفرینی زن می‌تواند رکن رکین اجتماع باشد. فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی افزود: 12 آذر امسال همزمان با کنگره 12 هزار شهید آذربایجان غربی، نقش 698 زن شهیده استان نیز بررسی و مورد پژوهش قرار می‌گیرد و از آثار مربوط به این قشر از جامعه رونمایی می‌شود.

تقدیم 698 شهید زن
رئیس اجلاس بانوان کنگره 12 هزار شهید آذربایجان غربی نیز در این مراسم با اشاره به این‌که 300 همایش بانوان در راستای این کنگره برگزار شده گفت: جمع آوری آثار ادبی زنان و دانش آموزان شهیده، برگزاری یادواره شهدای شیمیایی سردشت، یادواره شهدای ترور مهاباد، یادواره شهدای ماکو، خوی، چالدران، بوکان، پیرانشهر و سایر شهرها در همین راستا انجام گرفته است.
«شهلا تاجفر» گفت: گفتمان سازی الگوی زن مسلمان، اجرای برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی ویژه زنان عشایر، چاپ کتب ویژه کنگره، برپایی نمایشگاه‌های تخصصی در راستای کنگره از جمله برنامه‌های ستاد اجرایی کنگره 12 هزار شهید آذربایجان غربی است. وی گفت: آذربایجان غربی رنگین کمان اقوام است و این خطه 698 زن شهیده را تقدیم این نظام و انقلاب کرده است.

جنگ بین حق و باطل در جبهه مقاومت
دبیرکل مجمع جهانی اتحادیه زنان مسلمان نیز در این مراسم گفت: امروزه باید با دقت در حوادث پیرامون جمهوری اسلامی ایران بدانیم که هنوز جنگ تمام نشده و نبرد حق و باطل ادامه دارد.
«طوبی کرمانی» افزود: امروز جنگ بین حق و باطل در جبهه مقاومت و در مقابله با انحراف و تکفیری‌ها ادامه دارد و اگر روزی فرزندان این مرز و بوم در نقده و بوکان می‌جنگیدند امروز در عراق و سوریه و در مقابل منحرفان می‌جنگند. دبیرکل مجمع جهانی اتحادیه زنان مسلمان با تجلیل از نقش شهدا در حفظ و استمرار انقلاب اسلامی گفت: زنان شهید این سرزمین هم در دوران انقلاب و هم در دوران دفاع مقدس و هم در سال‌های مبارزه، جهاد و مقاومت دوشادوش مردان ایفای نقش کرده‌اند و این نقش آفرینی قابل انکار نیست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code