موضوعات
اردبیل

4میلیون گردشگر به سرعین آمدند

نویسنده:
فرماندار سرعین از ورود بیش از 2 هزار گردشگر خارجی به این شهرستان در 4 ماه اول امسال خبر داد.
1396/05/21
به گزارش ایرنا «عاطف ناصری» افزود: سال گذشته نیز در مجموع بیش از 3 هزار گردشگر خارجی به سرعین سفر کردند.
وی با بیان اینکه حضور گردشگران هر سال در این شهرستان افزایش می‌یابد، گفت: امسال مجموع مسافران ورودی به این شهرستان 4 میلیون نفر برآورد شده است.
ناصری با اشاره به اقدامات انجام شده برای مجهز کردن آبدرمانی‌های سرعین بیان کرد: آبگرم‌های مدرن و سنتی سرعین از 5 مورد در سال 93 به 11 مورد در حال حاضر افزایش یافته است.
فرماندار سرعین توزیع آبگرم‌ها در سرعین را برای ارائه خدمات باکیفیت به مسافران دارای اهمیت دانست و افزود: این موضوع همچنین تمرکز مسافران را در محدوده‌های خاص در سرعین نیز کاهش داده است.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت گردشگری سرعین در سطح کشور بی‌نظیر است، گفت: سرعین به عنوان مرکز گردشگری طبیعی و سلامت توانسته در جذب گردشگران به استان نقش بزرگی داشته باشد.
فرماندار سرعین بیان کرد: با وجود اینکه سالانه میلیون‌ها گردشگر به سرعین رفت و آمد می‌کنند، ولی همچنان چهره سنتی و مذهبی مردمان این شهرستان تغییری نکرده است.
وی گفت: اهالی شهرستان سرعین نیز نگاه ویژه‌ای به جذب گردشگر دارند و با اقدامات و همکاری‌های خود با مسئولان در استقبال از مسافران نقش مهمی ایفا می‌کنند.
ناصری در زمینه اجرای برنامه‌های مختلف در شهرستان سرعین افزود: در فصل گردشگری تابستان هر روز در 4 نقطه از سرعین کنسرت برگزار می‌شود.
وی گفت: در این شهرستان تنها برای 15 هزار نفر تخت اقامتی وجود دارد و یک هزار نفر نیز می‌توانند در مدارس این شهرستان اسکان داده شوند.
وی علت اسکان مسافران در فضاهای سبز را اشباع هتل‌ها و مکان‌های اقامتی ذکر کرد و افزود: در 3 روز تعطیلات عید فطر 69 هزار دستگاه خودرو به سرعین وارد و به دلیل اشباع فضاهای اقامتی، این خودروها به حاشیه شهر کشانده شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code