موضوعات
اردبیل

نمین با 23 طرح اقتصادی نونوار می‌شود

نویسنده:
فرماندار نمین گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته، ۲۳ طرح اقتصادی در آینده‌ای نزدیک در شهرستان نمین به بهره‌برداری می‌رسد.
1396/05/21
به گزارش تسنیم «فرهاد عبدالعلی‌پور» اظهار کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی 23 طرح اقتصادی در شهرستان نمین شروع شده و برای راه‌اندازی آنها اهتمام ویژه‌ای انجام صورت گرفته است. تا پایان امسال 15 مورد از این پروژه‌ها با اشتغالزایی برای هزار نفر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های مسئولان شهرستان نمین تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری است، افزود: طرح‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان نمین مبنای کار قرار گرفته است تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های منطقه، گام بزرگی در ایجاد اشتغال برداریم. در این زمینه 37 طرح اقتصادی در حال اجراست.
فرماندار نمین با بیان اینکه قرار است سرمایه‌گذار مجموعه گردشگری پل معلق مشگین‌شهر از شهرستان نمین برای راه‌اندازی پل معلق در آن بازدید کند، ادامه داد: در صورت مناسب بودن و رضایت سرمایه‌گذار، مطالعات راه‌اندازی پل معلق در شهرستان نمین انجام می‌شود که این کار می‌تواند در جذب گردشگران داخلی و خارجی تاثیر داشته باشد. عبدالعلی‌پور اظهار کرد: یکی از اولویت‌های مسئولان شهرستان نمین ارائه تسهیلات کم‌بهره برای ایجاد اشتغال است که در این زمینه 7 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره به 700 نفر ارائه شده و در اشتغالزایی منطقه موثر بوده است.
وی از آغاز طرح مطالعاتی جنگل فندوقلو در مساحت 230 هکتار خبر داد و افزود: این جنگل از امکانات و خدمات گردشگری برخوردار می‌شود که می‌تواند در جذب گردشگران موثر باشد. مطالعات طرح «سوها» با مساحت هزار هکتار نیز شروع می‌شود.
فرماندار نمین با اشاره به راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی نمین گفت: ‌این پروژه یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پروژه‌های این شهرستان است که برای اشتغال و پویایی اقتصاد منطقه بسیار اهمیت دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code