موضوعات
اردبیل

نخستین مدرسه طبیعت اردبیل افتتاح می‌شود

نویسنده:
مدیر کل آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط‌زیست کشور گفت: نخستین مدرسه طبیعت اردبیل با همکاری تشکل‌های مردمی در حوزه محیط‌زیست افتتاح می‌شود.
1396/07/18
 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان «محمد درویش»  در نشست مشترک با اصحاب رسانه در اردبیل افزود: ۵۵ مدرسه طبیعت در کشور برای ترویج آموزش‌ و اشتغالزایی فارغ‌التحصیلان محیط‌زیست راه‌اندازی شده است.
اظهار كرد: برای ترویج آموزش‌ها و اشتغالزایی فارغ‌التحصیلان محیط‌زیست، مدارس طبیعت راه‌اندازی شده است که ۴۵ هزار دانش‌آموز 3 تا ۱۲ ساله را آموزش می‌دهند.
وی تصریح کرد: در نظر داریم تا پایان برنامه ششم تعداد مدارس به ۵۰۰ مورد افزایش یابد که این تعداد ظرفیت اشتغال 1/5 میلیون نفر را به دنبال دارد.
مدیر کل آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط‌زیست افزود: به عقیده مردم ۲۰ درصد از چالش‌های اصلی کشور در سال 96 درباره محیط‌زیست است.
وی افزود: در صورتی که معضلات مرتبط با محیط‌زیست از جمله ترافیک را در نظر بگیریم به عقیده مردم ایران ۳۳ درصد چالش‌ها به موضوعات زیست‌محیطی مرتبط است.
مدیر کل آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط‌زیست با اشاره به رشد استقبال مردم ایران از حرکت‌های زیست‌محیطی اضافه کرد: در یک دهه اخیر شاهد رشد چشمگیر کمپین‌ها، گردهمایی‌ها و زنجیره‌های حفاظتی هستیم.
درویش تصریح کرد: در طول فعالیت دولت یازدهم تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد از ۴۱۳ مورد به ۸۹۱ مورد افزایش یافته است و با وجود این فقط رشد کمی تشکل‌ها مورد قبول نیست و لازم است تشکل‌های زیست‌محیطی از لحاظ کیفی نیز توسعه یابند.
وی با تأکید بر اینکه براساس بررسی‌های مرکز استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری سرمایه اجتماعی رو به افول است، بیان كرد: به موازات آن تعداد سمن‌های محیط‌زیست افزایش یافته و اقبال عمومی نسبت به فعالیت‌های زیست‌محیطی رو به افزایش است.
مدیر کل آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط‌زیست در پاسخ به سؤالی در خصوص میزان موفقیت این سازمان در جلب مشارکت‌های مردمی و جوامع بومی ـ محلی ادامه داد: متأسفانه در آموزش تشکل‌ها و جوامع عملکرد مثبتی نداریم.
درویش با تأکید بر اینکه سهم عمده این معضل به کمبود اعتبار مرتبط است، ادامه داد: از 8 اسفند سال ۹۴ ریالی اعتبار به دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان داده نشده است و صرفاً با کمک خیران و فعالان محیط‌زیست فعالیت‌هایی را اجرا می‌کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code