موضوعات
اردبیل

مجوزی برای ساخت هتل در جنگل فندقلو صادر نمی‌شود

نویسنده:
معاون فنی منابع طبیعی و ‌آبخیز داری استان گفت: مجوزی برای ساخت هتل و مراکز اقامتی در جنگل فندقلو صادر نمی‌شود.به گزارش مهر«احد حسن زاده» در جمع خبرنگاران تصریح کرد: فندقلو جزو ذخیره گاه‌های جنگلی کشور است و با دقت نسبت به حفاظت از آن اقدام می‌شود.
1394/06/29
وی در خصوص درخواست برخی دستگاه‌های اجرایی برای ساخت مراکز اقامتی در این جنگل اضافه کرد: مجوزی برای ساخت مرکز اقامتی و هتل صادر نمی‌کنیم و در نظر داریم در قالب طرح جامع جنگلداری این جنگل را توسعه دهیم.معاون فنی منابع طبیعی و‌آبخیز‌داری استان به برنامه ریزی برای کاشت ۱۵۰ هزار درخت فندق در فندقلو طی سال جاری اشاره کرد و افزود: این تعداد برابر با توسعه جنگل به اندازه ۲۰۰ هکتار است و اگر اعتبار تامین شود اجرا خواهد شد.
حسن زاده با بیان این‌که فندقلو ۱۹ سامان دارد و در مجموع ۲۱ هزار هکتار است، اضافه کرد: به منظور جلوگیری از تخریب جنگل و تغییر کاربری اراضی آن در تلاش هستیم مشارکت گروه‌های مردمی به ویژه ساکنین اطراف آن را جلب کنیم.
وی به تشویق ساکنین و کشاورزان منطقه به کاشت درخت فندق اشاره کرد و متذکر شد: این مهم علاوه بر احیای جنگل می‌تواند به معیشت ساکنین نیز کمک کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code