موضوعات
اردبیل

صدای همشهری

نویسنده:
[ستون صدای همشهری برای بازتاب دادن مشكلات شما شهروندان است. نکات اعلام شده ازسوی شما در روزنامه منعكس می‌شود تا مسئولان بخوانند و در پی یافتن راه حلی برای رفع آنها برآیند.شما شهروندان عزیز اردبیلی می‌توانید برای ارایه نظرات و پیشنهادات خود در ساعات اداری با شماره تلفن 88932308 - 021 یا 33454400 تماس بگیرید.] ardebil@hamshahri.org
1396/08/24
   مشكلات فارغ‌التحصیلان رشته ‌فناوری اطلاعات سلامت
برای رشته‌ فناوری اطلاعات سلامت واحد علوم پزشکی اردبیل نه موقعیت شغلی ایجاد کرده‌اند و نه امکان ادامه تحصیل در این رشته در استان وجود دارد تا زنان متأهل بدون رفتن به شهر دیگری به هدف خود برسند.
هر بار هم که فراخوان استخدام جدید اعلام می‌‎كنند به جای رشته فناوری اطلاعات سلامت که مختص بیمارستان و مراکز درمانی است، درخواست رشته کامپیوتر سخت‌افزار و نرم‌افزار می‌دهند. اگر قرار بود فارغ‌التحصیلان این رشته به کار گرفته نشوند چرا این رشته را به لیست رشته‌های علوم پزشکی اردبیل اضافه کردند؟
سودا - م از اردبیل

   گازرسانی در آستانه زمستان
ساكنان محله ملاباشی سال‌هاست در انتظار بهره‌مندی از نعمت گاز طبیعی‌اند. در این كوچه تقریبا ٢٠ خانوار زندگی می‌كنند و همچنان به جمعیت كوچه اضافه می‌شود. با وجود اینکه مسئولان از گازرسانی به روستاهای دورافتاده حرف می‌زنند چرا ما اینجا از گاز محرومیم؟ بارها به اداره گاز و استانداری مراجعه كرده‌ایم ولی جوابی دریافت نكرده‌ایم. فصل سرما در راه است امیدوارم مسئولان وضعیت ما را درک کنند و به این وضعیت رسیدگی کنند.
عالیشان از ملاباشی

   از بین رفتن جنگل سوها
در روزهای گذشته در فضای مجازی تصاویری از تولید زغال در روستای سوها منعکس شد که ادعا دارد جنگل سوها به دست اهالی در حال نابودی است. جنگل و مراتع سوها در حال نابودی و فناست اما نه به دلیل تهیه زغال بلکه به دلیل ساخت جاده‌های ماشین‌رو. مراتع با شیب بیش از 70 درصد جولانگه انواع ماشین‌بازهای آفرود شده است. کسی از مسئولان منابع طبیعی استان نمی‌آید ببیند جای لاستیک‌های پارسال و چند سال پیش هنوز روی مراتع مانده است و کوه‌های سرسبز ییلاق سوها در حال تبدیل شدن به سنگ است. طبق شواهد و تاریخ شفاهی و روایی ریش‌سفیدان سطح جنگل در 100 سال اخیر خیلی بیشتر شده اما در 5 سالی که پای غریبه‌ها با ماشین به مراتع باز شده است کوه پوشش گیاهی و خاک خود را از دست داده و در حال عریان شدن است.
حمید هلالی از سوهاارسال پیام اشتراک 
 
 Security code