موضوعات
اردبیل

شکار در تالاب‌های مغان مطلقا ممنوع شد

نویسنده:
رئیس اداره محیط‌زیست پارس‌آباد با بیان اینکه شکار در تالاب‌های مغان مطلقا ممنوع شد، گفت: تالاب‌های مغان پناهگاه حیات وحش‌ است.
1396/07/16
به گزارش تسنیم، «هاشم میرزانژاد» اظهار كرد: تالاب‌های مغان پناهگاه حیات وحش است و جزو تالاب‌های حائز اهمیت استان و در حال ثبت در کنوانسیون بین‌المللی رامسر به عنوان تالاب بین‌المللی است که در صورت اتمام مراحل قانونی ثبت می‌شود.
وی افزود: تالاب‌های مغان از جمله سد میل مغان آماده میزبانی از پرندگان مهاجرند که 72 گونه پرنده به این تالاب‌ها مهاجرت می‌کنند. این تالاب‌ها پناهگاه امنی برای زیست انواع آبزیان و کنارآبزیان نیز محسوب می‌شوند و نیاز است که به عنوان فرصتی مغتنم مورد توجه همگان واقع شود.
رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان پارس‌آباد گفت: با کسانی که به هر دلیلی قصد نابودی محیط‌زیست را دارند برخورد قانونی می‌شود. نیاز است این موضوع با جدیت و اهتمام ویژه در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم به همه اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.
میرزانژاد بیان کرد: از مهم‌ترین زیستگاه‌های پرندگان می‌توان به تالاب و آبگیرهایی همچون تالاب میل و مغان در اصلاندوز، سواحل رودخانه مرزی ارس، دریاچه شهرک شهید غفاری و تالاب تپراق کندی اشاره کرد که هر یک نقش مهمی در ارتباط با زیستگاه‌های پرندگان و انواع دیگر حیوانات دارند.
وی تصریح کرد: بزرگ‌ترین تالاب این شهرستان تالاب «میل مغان» است که وسعتی بیش از 900 هکتار دارد که به عنوان مرز 2 کشور ایران و آذربایجان احداث شده و محل مناسبی برای رویش انواع گیاهان است. از این رو نیاز است برای حفظ و حراست از این زیستگاه‌ها تمام تلاش خود را انجام دهیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code