موضوعات
اردبیل

شبکه آبیاری دشت پارس‌آباد اعتبار می‎خواهد

نویسنده:
شبکه آبیاری تحت فشار دشت فتحعلی با هدف افزایش درآمد عشایر منطقه در دست تکمیل است. این شبکه آبیاری برای بهره‌برداری نیازمند ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار است.
1396/05/22
به گزارش تسنیم، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد گفت: شبکه آبیاری تحت فشار دشت فتحعلی با هدف افزایش درآمد عشایر منطقه با تبدیل اراضی مرتعی و دیم به آبی، جلوگیری از کوچ عشایر منطقه و اشتغالزایی ثابت برای این قشر زحمتکش اجرا شده است.
«علی‌اکبر حسنیان» افزود: این شبکه در 2 فاز ساخته شده یا در دست ساخت است. فاز نخست آن از سوی امور عشایر استان شامل ایستگاه پمپاژ اولیه و ثانویه و فاز دوم توسط جهاد کشاورزی در دست ساخت است و بهره‌برداری از آن تحولی اساسی در کشاورزی این منطقه ایجاد خواهد کرد.
حسنیان تصریح کرد: عملیات ساخت این شبکه 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون 500 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است. اجرای این طرح سال 96 کلید خورد و برای تکمیل آن 360 میلیارد ریال دیگر اعتبار مورد نیاز است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد ادامه داد: با اختصاص 48 درصد زمین‌های دشت فتحعلی به باغداری و 52 درصد به کشاورزی در حال حاضر 3658 هکتار آماده تحویل شده و تلاش و جدیت بر این است که هرچه سریع‌تر این موضوع را عملیاتی کنیم.
وی با بیان اینکه براساس مطالعات صورت گرفته، در این طرح 1144 هکتار آبیاری بارانی سنترپیوت، 628 هکتار آبیاری بارانی کلاسیک و 1886 هکتار آبیاری قطره‌ای انجام خواهد شد، گفت: قسمتی از این پروژه امسال در حال بهره‌برداری است و با تخصیص بهنگام اعتبار، این پروژه تکمیل و کاملا بهره‌برداری می‌شود.  ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code