موضوعات
اردبیل

ساخت مجموعه گلخانه آموزشی و تحقیقاتی در اردبیل

نویسنده:
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: با اختصاص ۱۲ میلیارد ریال اعتبار مجموعه گلخانه آموزشی و تحقیقاتی در دانشکده کشاورزی اردبیل احداث می‌شود.
1396/07/17
به گزارش تسنیم، «جبرائیل رزمجو» در جلسه بررسی برنامه‌های توسعه دانشکده کشاورزی اردبیل اظهار كرد: زمینی زراعی به مساحت حدود 100 هکتار به دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه در حال واگذاری است که این موضوع مراحل اداری و قانونی خود را طی می‌کند. این واحد گلخانه‎ای دارای 18 واحد تحقیقاتی و 6 آزمایشگاه خواهد بود.
وی افزود: با توجه به نیاز شدید دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی به زمین‌های زراعی حاصلخیز و مناسب با مساعدت رئیس دانشگاه و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی استان این زمین در حال واگذاری به دانشکده است.
رزمجو بیان کرد: با دریافت این زمین و با احداث تأسیسات مورد نیاز از جمله تأسیسات دامپروری، کیفیت کار آموزشی و پژوهشی دانشجویان و اعضای هیأت علمی ارتقا می‌یابد و ضمن افزایش درآمد دانشکده تحولی اساسی در کیفیت ارائه دروس عملیات کشاورزی و کارورزی که نقش مؤثری در افزایش مهارت‌ها و توانمندی‌های دانشجویان و فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی دارند، خواهد داشت.
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه بیش از 40 آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی در دانشکده وجود دارد، تصریح کرد: این دانشکده 3 واحد گلخانه‌ای تحقیقاتی و آموزشی فعال دارد و ساختمان جدید دانشکده با 10 کلاس آموزشی و 10 آزمایشگاه در حال احداث است.
وی با بیان اینکه دانشکده دارای یک واحد کارگاه ماشین‌آلات کشاورزی با بیش از هزار مترمربع است، افزود: یک واحد آموزشی و تحقیقاتی گوسفندداری با ظرفیت 100 رأس و یک واحد آموزشی و تحقیقاتی مرغداری با ظرفیت حدود 2 هزار قطعه از دیگر امکانات دانشکده است.
رزمجو با اشاره به اینکه دانشکده دارای مزرعه آموزشی و تحقیقاتی به مساحت 10 هکتار است، اظهار کرد: مجموعه گلخانه جدید به زودی احداث می‌شود که مراحل طراحی آن و قرارداد به اتمام رسیده و در مرحله عقد قرارداد اجراست و به زودی عملیات اجرایی این مجموعه شروع خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code