موضوعات
اردبیل

بازنشستگی پیش از موعد هزار روستایی

نویسنده:
داشتن بیمه برای كشاورزان یكی از امكاناتی است كه موجب می‌شود این گروه زحمتكش پس از سال‌ها تلاش بتوانند از مواهب بازنشستگی بهره‌مند شوند....
1396/07/17
داشتن بیمه برای كشاورزان یكی از امكاناتی است كه موجب می‌شود این گروه زحمتكش پس از سال‌ها تلاش بتوانند از مواهب بازنشستگی بهره‌مند شوند. در عین حال امكان اینكه گروهی از كشاورزان بتوانند زودتر از موعد بازنشسته شوند، خود فرصتی است تا آنان زودتر از دشواری‌های كشاروز بودن فاصله بگیرند. در این راستا، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گفت: حکم بازنشستگی پیش از موعد حدود هزار نفر از روستاییان استان در آینده نزدیک صادر می‌شود.  به گزارش ایرنا «رضا عبداللهی» به مناسبت پانزدهم مهر، روز روستا و عشایر، افزود: شرط بازنشستگی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر داشتن 65 سال و 15 سال سابقه پرداخت بیمه‌ است که با مصوبه اخیر مجلس و تلاش دولت، افراد بالای 70 سال عضو صندوق که سابقه 10 سال پرداخت بیمه‌دارند هم مشمول طرح بازنشستگی پیش از موعد شده‌اند. در حال حاضر حدود هزار نفر در استان مشمول این طرح هستند.
وی افزود: پرونده افرادی که تقاضای بازنشستگی کرده و مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد شده‌اند در حال بررسی و طی فرایند اداری است. در آینده نزدیک حکم‌های بازنشستگی این افراد صادر خواهد شد تا از مزایای بازنشستگی بهره‌مند شوند.
عبداللهی بیان کرد: در حال حاضر 46 هزار و 500 نفر در استان تحت پوشش صندوق هستند و استان با پوشش 36 درصد جامعه هدف در رتبه هشتم کشوری قرار دارد. تلاش بر این است که با اجرای برنامه‌های تدوین شده تا اواخر امسال این رتبه ارتقا پیدا کند.

پرداخت 2 برابر حق بیمه  از سوی دولت
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان با اشاره به اینکه 2 برابر حق بیمه‌ای را که هر فرد برای عضویت در صندوق می‌پردازد دولت پرداخت می‌کند، تاکید کرد: افرادی که شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی را دارند و هنوز عضو نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به 79 کارگزاری صندوق در استان با عضویت در صندوق از مزایای آن بهره‌مند شوند.  وی مزایای اصلی صندوق بیمه اجتماعی را پرداخت مستمری بازماندگان، ازکارافتادگی و بازنشستگی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر بیش از هزار خانواده در استان مستمری بازماندگان و از کارافتادگی از صندوق دریافت می‌کنند و در آینده نزدیک نیز حدود هزار نفر پیش از موعد بازنشسته خواهند شد. وی همچنین با اشاره به طرح ساماندهی و تطبیق کارگزاری‌های صندوق افزود: در حال حاضر 79 کارگزاری صندوق در استان در مناطق روستایی و عشایری فعالیت می‌کنند. برای تسهیل و ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف، فرایند ساماندهی کارگزاری‌ها مراحل پایانی خود را سپری می‌کند. عبداللهی ضمن تقدیر از مسئولان استانی برای تعامل با صندوق بیمه اجتماعی روستاییان گفت: در استان اراده واحد برای توسعه بیمه اجتماعی وجود دارد. حمایت‌ها و ارتباط تنگاتنگ صندوق بیمه اجتماعی روستاییان با دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها چشم‌انداز روشنی را برای گسترش ضریب نفوذ این بیمه در کل جامعه هدف ترسیم کرده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code