موضوعات
اردبیل

افزایش مهارت‌های زندگی؛ اولویت‌ آموزش و پرورش

نویسنده:
به گفته معاون مدیرکل برنامه‌ریزی واحد تربیت‌ بدنی وزارت آموزش و پرورش، افزایش مهارت‌های زندگی یکی از اولویت‌های اساسی آموزش و پرورش است و در این زمینه استفاده از روش‌های نوین آموزشی در دستور کار قرار داده شده است.
1396/06/15
 به گزارش تسنیم «سعید خسروی» در مراسم اختتامیه جشنواره روش‌های برتر تدریس در اردبیل اظهار كرد: افزایش مهارت‌های زندگی یکی از اولویت‌های اساسی آموزش و پرورش است که در این زمینه استفاده از روش‌های نوین آموزشی در دستور کار قرار داده شده است.
وی افزود: افزایش مشارکت و همدلی نوجوانان با هدف اجتماعی شدن دانش‌آموزان مورد توجه واقع شده که  در این زمینه  نقش تربیت بدنی حائز اهمیت بسیار است. به همین منظور این درس  به عنوان یکی از دروس شاخص در مدارس انتخاب شده و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام شده است.
معاون مدیرکل برنامه‌ریزی واحد تربیت‌بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت: برگزاری جشنواره روش‌های برتر تدریس برای الگوبرداری از روش‌های نوین و مناسب مورد توجه واقع شده که در این زمینه نقش بسیار  مثمری داشته است. امیدواریم با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام یافته بتوانیم به تمام اهداف خود در این زمینه دست یابیم.
خسروی ادامه داد: با توجه به اهمیت دروس تربیت بدنی در سند تحول بنیادین در مقطع ابتدایی نیاز است مسئولان و متولیان امر در این زمینه مشارکت و همکاری‌های همه‌جانبه‌ای داشته باشند زیرا آموزش دویدن، نشستن و پریدن به عنوان اصول اساسی در دوران ابتدایی به دانش‌آموزان مد نظر قرار داده شده است.
وی تصریح کرد: این موضوع نه تنها در دوران ابتدایی بلکه در تمام مقاطع تحصیلی حائز اهمیت است. نیاز است برای اجتماعی کردن دانش‌آموزان گام برداشته شود تا از این طریق شاهد افزایش همدلی و وحدت بین نوجوانان باشیم و آسیب‌های اجتماعی را به حداقل برسانیم چرا که آگاه‌سازی از همان ابتدا می‌تواند بسیار بهتر عمل کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code