موضوعات
اردبیل

افتخارآفرینی ووشوکاران در نبود امکانات

نویسنده: سید امین موسوی اردبیل - خبرنگار
رشته‌های رزمی به ویژه ووشو استعدادها و ورزشکاران موفقی در استان دارند که آینده درخشانی را برای قهرمانی استان نوید می‌دهند تا شاهد کسب عناوین مختلف از سوی این ورزشكاران در میادین جهانی و بین‌المللی باشیم...
1396/07/18
رشته‌های رزمی به ویژه ووشو استعدادها و ورزشکاران موفقی در استان دارند که آینده درخشانی را برای قهرمانی استان نوید می‌دهند تا شاهد کسب عناوین مختلف از سوی این ورزشكاران در میادین جهانی و بین‌المللی باشیم. «جعفر شیرزاده» قهرمان 26 ساله و یکی از افتخارآفرینان استان در این رشته ورزشی است که به تازگی قهرمان رقابت‎های دانشجویان جهان شده است. با او به گفت‌وگو نشستیم تا با فعالیت‌هایش بیشتر آشنا شویم.
  • چه زمانی ورزش ووشو را شروع کردید؟
از 10 سالگی به صورت آماتور ورزش ووشو را شروع کردم. فعالیت حرفه‌ای من در این رشته از سال 86 آغاز شد و در این 10 سال ووشو را حرفه‌ای پیگیری کرده‌ام.
  • چه عناوینی را در این 10 سال به دست آورده‌اید؟
هم‌اکنون در رده سنی بزرگسالان عضو ثابت تیم ملی هستم. 4 بار در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کرده‌ام که 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز کسب کرده‌ام. از سال 91 تا امسال نیز در مسابقات بین‌المللی ترکیه مقام اول و همچنین در المپیک هنرهای رزمی مدال طلا را کسب کرده‌ام. در مسابقات جام جهانی و قهرمانی جهان نیز به ترتیب مقام‌های اول و سوم جهان را کسب کرده‌ام. اخیرا نیز موفق شدم مدال طلای المپیک دانشجویان جهان را در رشته ووشو به دست بیاورم.
  • کیفیت مسابقات اخیر المپیک دانشجویان جهان چگونه بود؟
من اولین بار بود در این مسابقات شرکت می‌کردم. سطح فنی و کیفیت آن خیلی بالا بود و رقبای من از کشورهای مختلف جهان از جمله چین و روسیه بودند. با کمک خداوند توانستم بر تمام حریفان غلبه کنم و عنوان قهرمانی مسابقات المپیک دانشجویان جهان در رشته ووشو را به دست آورم.
  • از برنامه آینده‌تان و مسابقاتی که قرار است در آنها شرکت کنید، بگویید.
از آبان‌ماه در مسابقات لیگ برتر ووشو کشور همراه با تیم دانشگاه آزاد شرکت خواهم کرد. سپس در اردوهای تیم ملی و انتخابی این تیم برای مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی جاکارتا آماده خواهم شد.
  • برای ادامه دادن به فعالیت‌های ورزشی خود با چه مشکلاتی روبه‌رو هستید؟
من در حال حاضر با مشکل نداشتن شغل روبه‌رو درگیرم. با توجه به قول‌هایی که داده شده است، منتظر حل شدن مشکلم از سوی مسئولان استانی هستم تا با تمرکز بیشتر به موفقیت ورزشی فکر کنم. همچنین، رشته ووشو در اردبیل با کمبود امکانات رو‌به‌رو است. کوچک بودن سالن تمرین در مجتمع نگین یكی از مشكلات ماست. در مورد وسایل و امکانات مخصوص رشته ووشو هم با کمبود مواجهیم. با توجه به موفقیت‌های قهرمانان این رشته باید در زمینه تجهیز سالن تمرین آن اقداماتی انجام شود.
  • در دنیای ورزش چه آرزویی برای خود دارید؟
آرزو دارم و سعی می‌کنم که عضو ثابت تیم ملی ایران برای بازی‌های آسیایی جاکارتا باشم و در آنجا نیز مدال طلا را کسب کنم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code