موضوعات
اردبیل

آغاز صادرات گوشت مرغ استان به روسیه

نویسنده:
مدیرکل دامپزشکی استان از آغاز صادرات گوشت مرغ این استان به بازارهای کشور روسیه خبر داد.
1396/07/18
به گزارش مهر «صادق صالحی» در نشست مشترک با اصحاب رسانه تصریح کرد: با راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی پیشرفته در اردبیل، زمینه صادرات گوشت مرغ به ویژه به بازار روسیه فراهم شده است.
وی با اشاره به فعالیت 5 کشتارگاه صنعتی طیور در استان اضافه کرد: اخیرا کشتارگاه صنعتی با خط تمام‌اتوماتیک فعال شده و می‌تواند بر اساس استانداردهای جهانی گوشت مرغ گرم را تامین کند.
مدیرکل دامپزشکی استان با یادآوری ارسال اولین محموله صادرات گوشت مرغ به بازار روسیه ادامه داد: با توجه به نزدیکی جغرافیایی و استاندارد بالای بهداشتی کشور روسیه علاقه‌مند به صادرات گوشت مرغ به این کشور هستیم.
صالحی به کیفیت گوشت مرغ تولیدی استان اشاره کرد و افزود: برخلاف شائبه‌ها، هیچ هورمونی در پرورش مرغ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و به همین دلیل می‌توانیم نیازهای بازارهای جهانی را تامین کنیم.
وی همچنین به فعالیت ۱۱ کشتارگاه سنتی و 3 کشتارگاه صنعتی دام اشاره و تاکید کرد: 3 کشتارگاه صنعتی در پارس‌آباد، اردبیل و خلخال فعالند و به زودی با مشارکت بخش خصوصی کشتارگاه صنعتی در مشگین‌شهر راه‌اندازی می‌شود.
مدیرکل دامپزشکی استان با تاکید بر نظارت کامل بهداشتی بر روند فعالیت کشتارگاه‌ها اضافه کرد: در تمام کشتارگاه‌ها ذبح شرعی دام با نظارت روحانیان انجام می‌شود.

کاهش تقاضا برای گوشت در اردبیل
صالحی به کشتار ۱۲۰ هزار و ۳۰۰ راس گاو و گوسفند در نیمه نخست سال در کشتارگاه‌های استان اشاره و تاکید کرد: در مدت مشابه سال گذشته تعداد کشتار دام ۱۳۳ هزار و ۷۰۱ راس بوده است.
وی با اشاره به کاهش کشتار ۱۳ هزار راسی گاو و گوسفند اضافه کرد: بخشی از این کاهش به کاهش تقاضای گوشت در بازار اردبیل مرتبط است.
مدیرکل دامپزشکی استان به کشتار 7 میلیون و ۴۱۶ هزار و ۴۱۷ قطعه مرغ در نیمه نخست سال نیز اشاره و تاکید کرد: در مقایسه با سال گذشته، با کشتار 7 میلیون و ۲۶۵ هزار و ۵۱۳ قطعه، باز هم با کاهش کشتار مواجه هستیم.
صالحی به ارتقای بهداشت دام در استان اشاره و تصریح کرد: در نیمه نخست امسال ۷۳ تن فراورده خام غیرقابل مصرف جمع‌آوری شده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۸۷ تن جمع‌آوری شده بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code