موضوعات
اردبیل

اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی خلخال

نویسنده:
مدیر جهاد کشاورزی خلخال گفت: با حمایت‌های ویژه دولت از مجریان طرح‌های آبیاری کم‌فشار و تحت فشار، طرح آبیاری نوین قطره‌ای و بارانی در بیش از هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی این شهرستان اجرا می‌شود.
1396/07/18
به گزارش ایرنا، «هادی ذبیحی» در جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی خلخال افزود: حمایت‌های مختلف از مجریان طرح‌های آبیاری نوین در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفته است. به کشاورزانی که اقدام به اجرای این طرح‌ها به صورت انفرادی می‌کنند به ازای اجرای طرح‌های آبیاری کم‌فشار در هر هکتار 32 میلیون ریال و آبیاری تحت فشار 50 تا 70 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود.
وی گفت: در صورت اجرای این طرح‌ها به صورت تجمیعی و مشارکتی از سوی کشاورزان 85 درصد از هزینه اجرای طرح در اراضی کشاورزی بیش از 10 هکتار از سوی دولت تأمین می‌شود و سهم 15 درصدی آورده کشاورزان نیز از محل اعتبارات بانک کشاورزی به صورت پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت با بازپرداخت 5 ساله تأمین خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی خلخال اظهار کرد: در حال حاضر هزار هکتار از اراضی مستعد برای اجرای طرح‌های نوین آبیاری کم‌فشار و تحت فشار در خلخال شناسایی شده است و با تکمیل مطالعات و نقشه‌برداری طرح‌های یادشده در این اراضی اجرا می‌شود و ضمن کاهش مصرف آب و هزینه‌های آبیاری راندمان محصولات زراعی کشت شده در این زمین‌ها نیز به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code