موضوعات
اردبیل

«مرد رویاهای من» در کتابفروشی‌ها

نویسنده:
کتاب «مرد رویاهای من» نوشته «دوریس دوری» با ترجمه «علی عبداللهی» از سوی انتشارات کتابسرای نیک منتشر شد....
1396/06/15
کتاب «مرد رویاهای من» نوشته «دوریس دوری» با ترجمه «علی عبداللهی» از سوی انتشارات کتابسرای نیک منتشر شد.
به گزارش مهر، دوری نویسنده کتاب «مرد رویاهای من»، یکی از شاخص‌ترین نویسندگان زن کشور آلمان است. وی برنده جایزه ارنست هوفیشتر و جایزه بتینا فون آرنیم مجله بریگیته است. این نویسنده پرکار، در سال ۱۹۹۹، اولین رمانش را با نام «حالا چه کنیم؟» منتشر کرد. از این نویسنده آثار پرفروشی منتشر شده است. از آن‌ها می‌توان به «آن‌ها از من چه می‌خواهند؟»، «برای همیشه و تا ابد»، «آیا من زیبایم؟» و «پیراهن آبی» اشاره کرد. نوشته‌های دوری دارای متنی لطیف و زنانه است. نمونه بارز این توصیف را می‌توان در داستان «مرد رویاهای من» یافت. «مرد رویاهای من» بیانگر تلاش زنی است در جستجوی خود به بهانه یافتن مرد رویاهایش؛ زنی احساساتی که به خاطر شرایط زندگی‌ خود احساس تهی بودن می‌کند و در تلاش برای گریختن از آن است. او در این میان دلبسته مردی آس و پاس می‌شود؛ عشقی یک طرفه، با خیال اینکه از زندگی معمول خود بگر یزد.
داستان، ما را به آمریکای لاتین، پرو و ویرانه‌های ماچوپیچو می‌برد، تا با شخصیت‌های داستان تمدنی عظیم اما ویرانه آشنا شویم و تکامل دو فرد را از دو زاویه نظاره کنیم.
نویسنده در داستان «مرد رویاهای من» با زبانی عینی و تصویرگرا سخن می‌گوید نه سخنانی پیچیده و تحلیلی. نویسنده سعی دارد تا خواننده اتفاقات داستان را همچون فیلمی در ذهن خود تصور کند.
دوریس دوری، در این کتاب، ما را به پانصد سال قبل، در آثار نقاشان ایتالیایی در فلورانس، در دربار مدیچی‌های معروف می‌برد تا از این رهگذر، پیوند گذشته و اکنون و دغدغه‌های پایان ناپذیر بشری را نظاره‌گر باشیم.
کتاب «مرد رویاهای من» نوشته دوریس دوری با ترجمه علی عبداللهی از سوی انتشارات کتابسرای نیک در ۷۹ صفحه به بهای ۸۰۰۰ تومان منتشر شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code