موضوعات
آران وبيدگل

از سوي كانون فرهنگي‌ـ هنري امام زمان(عج)

طرح تابستاني والعصر 93 در آران و بيدگل اجرا می‌شود

نویسنده:
امسال حدود 120 دانش‌آموز كمتر از 15 سال با شركت در اين طرح، از بركات قرآن بهره‌ مي‌برند
1393/06/12
آران و بيدگل‌ـ خبرنگار همشهري: كانون فرهنگي‌ـ هنري امام زمان(عج) شهرستان آران‌وبيدگل، چند سالي است با تلاش جوانان مسجد امام زمان(عج) برنامه‌هاي ويژه تابستانه خود را با عنوان طرح تابستاني والعصر براي نوجوانان برگزار مي‌كند. 
برگزاري كلاس‌هاي تابستاني متنوع و باكيفيت كار ساده‌اي نيست و نيرو و توان زيادي را طلب مي‌كند. اين كلاس‌هاي آموزشي با محوريت مسجد و با تمركز بركار گروهي، تابستاني همراه با معنويت و نشاط را براي نوجوانان به ارمغان مي‌آورد. 
محور طرح تابستاني والعصر، قرائت قرآن است. اين قرائت قرآن كه در طول سال نوجوانان زيادي را برگرد قرآن مي‌نشاند، در تابستان نيز محور فعاليت‌هاي تابستاني است و امسال حدود 120 دانش‌آموز كمتر از 15 سال با شركت در اين طرح، از بركات قرآن بهره‌مي‌برند. 
بيان احكام، احاديث ائمه(ع) و توصيه‌هاي اخلاقي، در پايان قرائت قرآن، كفه آموزشي اين جلسه را سنگين‌تر مي‌كند. 
علاوه برجلسه قرائت قرآن، كلاس‌هاي آموزش روخواني، تجويد و حفظ قرآن كريم به‌صورت جداگانه، با بهره‌گيري از استادان و حافظان قرآني برگزار مي‌شود. 
طرح تابستاني والعصر به كلاس‌ها وجلسات قرآني ختم نمي‌شود. كانون فرهنگي‌ـ هنري امام زمان(عج) سال‌هاست با كارهاي تئاترخود در شهرستان مطرح مي‌شود. پس بي‌ارتباط نيست اگركلاس تئاتر يكي از كلاس‌هاي تابستاني در اين طرح باشد. كلاس تئاتربا هدف شناسايي استعدادهاي اين رشته و بهره‌گيري از آنها در برنامه‌هاي هنري كانون امام زمان(عج) برگزارمي‌شود. 
كلاس عكاسي يكي ديگر از كلاس‌هاي طرح تابستاني والعصر93 است. دانش‌آموزان در طول تابستان دوره مقدماتي عكاسي را مي‌گذرانند و نفرات منتخب اين كلاس، پس از پايان دوره به‌صورت عملي زير نظر استاد، عكاسي حرفه‌اي را ياد مي‌گيرند. 
كلاس‌هاي نقاشي، خلاقيت و كامپيوتر از ديگر كلاس‌هاي اين طرح است. اين كلاس‌ها نه تنها برابتكار و نوانديشي دانش‌آموزان مي‌افزايد، بلكه نشاط و شادابي را نيز براي آنها به ارمغان مي‌آورد. كلاس كتابخواني يكي ديگر ازبرنامه‌هاي جالب در اين طرح است. در اين كلاس‌ كتاب‌هاي داستان به دانش‌آموزان داده مي‌شود كه بايد در فرصت يك‌هفته‌اي مطالعه شود. دانش‌آموزان با مطالعه كتاب در كلاس‌ حاضر مي‌شوند و زير نظر يك مربي به بيان مطالب كلاس مي‌پردازند تا در اين رهگذر هم كتابي مطالعه كرده باشند و هم فن بيان در جمع را تمرين كنند. 
براي بالابردن شادابي طرح نيز برنامه‌هاي متنوع تفريحي در نظر گرفته شده است. مسابقات فوتسال و پينگ‌پنگ، اردوهاي علمي و فرهنگي، استخر شنا و بازي‌هاي رايانه‌اي از جمله برنامه‌هاي تفريحي در طرح تابستاني والعصر 93 است. 
 ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code