موضوعات
آران وبيدگل

رئيس دانشگاه آزاد آران و بيدگل مطرح كرد

خيز بلند براي تبدیل شدن به قطب علوم پزشكي استان

نویسنده:
دانشگاه آزاد آران و بيدگل در سال گذشته، 2 هدف اصلي مباحث عمراني و ايجاد رشته‌هاي پيراپزشكي در آران و بيدگل را دنبال كرده است
1393/06/12
رئيس دانشگاه آزاد آران وبيدگل با تشريح فعاليت‌هاي اين دانشگاه گفت: هدف ما در اين دانشگاه آن است كه با اجراي برنامه‌هاي پيش‌بيني شده، شهرستان آران و بيدگل را به قطب علوم پزشكي استان اصفهان تبديل كنيم. 
«مصطفي اميدي» درگفت‌وگو با فارس اظهار كرد: دانشگاه آزاد آران و بيدگل در سال گذشته، 2 هدف اصلي مباحث عمراني و ايجاد رشته‌هاي پيراپزشكي در آران و بيدگل را دنبال كرده است. 
وي افزود: در اين زمينه رايزني‌هاي زيادي صورت گرفت و توانستيم با حمايت مسئولان شهرستان، 2 مجوز را دريافت كنيم؛ يكي مجوز ساخت ساختمان اصلي دانشگاه درحاشيه ميدان ابريشم‌چي و امكان ديگر مجوز 4 رشته كارشناسي پيراپزشكي شامل پرستاري، بهداشت، فوريت‌هاي پزشكي و كتابداري در شاخه پزشكي بود. 
رئيس دانشگاه آزاد آران و بيدگل با بيان اين‌كه هزينه‌هاي مربوط به رشته‌هاي پزشكي نسبت به شهريه دريافتي از دانشجويان در دانشگاه آزاد بسيار بالاتر است، افزود: در واقع بايد گفت همه واحدهاي پزشكي دانشگاه آزاد به نوعي زيان‌ده هستند لذا از راه‌هاي ديگري اين هزينه‌ها تأمين مي‌شود. 
وي تصريح كرد: دانشگاه آزاد آران و بيدگل بنا دارد تا با ساخت بيمارستاني كه خيران، متعهد به تأمين هزينه ساخت آن شده‌اند، اين هزينه‌ها را جبران كند و هدف ما در اين حوزه اين است كه با اجراي برنامه‌هاي پيش‌بيني شده، شهرستان آران و بيدگل را به قطب علوم پزشكي استان اصفهان تبديل كنيم. رئيس دانشگاه آزاد آران و بيدگل در مورد تأسيس ساختمان اصلي اين دانشگاه نيز گفت: با همكاري مسئولان و خيران از طريق تأسيس مجمع خيران دانشگاه و تخصيص حدود 500 ميليون تومان از سوي آنها، عمليات عمراني فاز نخست دانشگاه آزاد آران و بيدگل در ابتداي امسال آغاز شده است كه ‌اكنون بيش از20‌درصد پيشرفت داشته است. 
اميدي مساحت كل اين پروژه را 25 هكتارعنوان كرد وافزود: ساختمان شماره يك با 2 هزارمترمربع مساحت و شامل 3 طبقه اداري ‌ـ آموزشي، داراي 30 اتاق از جمله سيستم اداري، آموزشي، آزمايشگاهي و كارگاهي است و در قسمتي ديگر يك سايت مجهز كامپيوتري، سالن آمفي‌تئاتر و فضاهاي رفاهي و تفريحي براي دانشجويان در نظر گرفته شده است. 
وي متذكر شد: ازهمه علاقه‌مندان، دلسوزان و صاحب‌نظران حوزه علم و دانش، انتظار مي‌رود با ارائه انتقادات و پيشنهادات سازنده خود، دانشگاه آزاد آران و بيدگل را در مسير پيشبرد اهداف خود ياري كنند. 
 ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code