موضوعات
البرز

6 غرفه ناشران بومی در نمایشگاه كتاب استان

نویسنده:
مدیر كل اداره فرهنگ و ارشاد گفت:٦ غرفه برای ناشران بومی در نظر گرفته شده است. به گزارش همشهری «علی خیلدار» با اشاره به ٢ رخداد فرهنگی در روزهای آینده اظهار كرد...
1396/06/19
مدیر كل اداره فرهنگ و ارشاد گفت:٦ غرفه برای ناشران بومی در نظر گرفته شده است.  به گزارش همشهری «علی خیلدار» با اشاره به ٢ رخداد فرهنگی در روزهای آینده اظهار كرد: هشتمین نمایشگاه كتاب البرز امروز ١٩ شهریور با حضور جمعی از مسئولان استانی افتتاح می‌شود و تا ٢٥ شهریور دایر است. وی افزود: این نمایشگاه در سال‌های قبل با حمایت مسئولان محلی برگزار شد و امسال برای برگزاری آن به حمایت ارگان ها و نهادها محلی نیازمندیم. خیلدار درباره نحوه برگزاری هشتمین نمایشگاه كتاب اظهار كرد: این نمایشگاه با همكاری شورای اسلامی شهر و شهرداری استان برگزار می‌شود و از بخش‌های خصوصی هم برای برپایی آن كمك گرفته شده است. امیدواریم   با حضور این نهادها ضعف‌های گذشته را رفع و رجوع كنیم. وی تصریح كرد: در این نمایشگاه ٣٢ هزار عنوان كتاب ، ١٢٠ غرفه و ٢٠٠ ناشر حضور دارند و ٦ غرفه برای ناشران بومی در نظر گرفته شده است .

برنامه‌های جنبی نمایشگاه
خیلدار با اشاره به برنامه‌ها جنبی نمایشگاه افزود: كارگاه نقد كتاب، كارگاه شعر كودكان و همایش برای فعالان حوزه اهل قلم در نظر گرفته شده است. همچنین برای ٢١ شهریور ماه روز ملی سینما نمایشگاهی برگزار خواهد شد و از صاحب نظران این حوزه دعوت به عمل می‌آید. نشست‌هایی تخصصی درباره مشكلات روز مردم استان در این برنامه‌ها گنجانده شده است. مدیر كل اداره فرهنگ و ارشاد با اشاره به حضور  ٤٠ غرفه خارج از نمایشگاه، گفت: با توجه به آغاز بازگشایی مدارس غرفه‌هایی خارج از نمایشگاه پیش بینی می‌شود تا افراد بتوانند لوازم مورد نیاز و محصولاتشان را عرضه كنند.

رونمایی از تازه‌های کتاب
خیلدار یكی دیگر از برنامه‌های هشتمین نمایشگاه كتاب را رونمایی از تازه‌های كتاب عنوان كرد و افزود: الویت برای رونمایی از تازه‌های كتاب در سال ٩٥ و ٩٦ است. وی افزود: آمار فروش كتاب در البرز خوب است اما برای جمعیت 5/2 میلیون نفری كافی نیست. خیلدار درباره ضروت تبلیغ این رویداد فرهنگی اظهار كرد: تبلیغات میدانی و محیطی با شهرداری هماهنگ شده است که در این مسیر یاری اصحاب رسانه را می‌طلبد. اطلاع رسانی در روستاها در حال اجراست و در صورت نیاز كتاب رایگان به آن‌ها اهدا می‌شود. برای ترویج كتاب و كتاب خوانی به زبان هنر اجراهای تئاتر خیابانی و محیطی در پارك های پر تردد شهر همزمان با آغاز نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

برگزاری هفتمین جشنواره تئاتر استانی
مدیر كل اداره فرهنگ و ارشاد از برگزاری هفتمین جشنواره تئاتر استانی نیز خبر داد و عنوان کرد: در حوزه تئاتر موفقیت‌های چشمگیری کسب شده است اما نیاز به توجه به  این هنر همچنان احساس می‌شود. تئاتر آیینی در كرج ریشه‌ای قدیمی دارد و در واقع خاستگاه تغریه به نوعی در كرج است. وی افزود: زبان هنر تاثیرگذارترین و بهترین زبان برای حل مشكلات مردم است. تئاتر می‌تواند نقش سازنده ای در جامعه اجرا كند و این مهم حمایت همه جانبه را می‌طلبد. فرهنگ و هنر استان نیاز به جهاد فرهنگی دارد تا ضعف‌ها را رفع كنیم. مدیر كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از موفقیت گروه‌های تئاتر استان در جشنواره‌های مختلف خبر داد و گفت: به زودی انجمن تعزیه  تشكیل می‌شود و نواقص این حوزه برطرف خواهد شد. وی گفت: در هفتمین دوره جشنواره تئاتر بعد از انتشار فراخوان عمومی، ٧٨ اثر دریافت و در نهایت ٢٠ نمایش بازبینی شد و اكنون ٦ نمایش به مرحله نهایی راه یافتند. خیلدار افزود: اكنون در حوزه تئاتر ١٢ گروه ثبت شده داریم که ضرورت دارد ٤٠ گروه غیر ثبت شده با مراجعه گروه‌های خودشان را به ثبت برسانند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code