موضوعات
البرز

40 هزار فارغ التحصیل البرزی بیکارند

نویسنده:
مدیر کل تعاون کار و‌رفاه اجتماعی استان گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته ۴۰هزار نفر فارغ‌‌التحصیل بیکار در استان وجود دارد...
1396/05/21
مدیر کل تعاون کار و‌رفاه اجتماعی استان گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته ۴۰هزار نفر فارغ‌‌التحصیل بیکار در استان وجود دارد.
به گزارش همشهری، «اسماعیل خلیلی» در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: بیشتر بودن تقاضا نسبت به نیاز شغلی از دلایل نبود امنیت شغلی است.
وی ادامه داد: باید ۳۳هزار شغل خالص ایجاد کنیم تا به نرخ زیر ۱۰درصد در حوزه بی‌کاری دست یابیم.
این مسئول به سهم تعاون در اشتغالزایی و اقتصاد اشاره کرده و گفت: یکی از تکالیف ما این است که سهم تعاون را در اقتصاد به ۲۵درصد برسانیم در حالی که اکنون این میزان ۶ درصد است و ‌نیاز به تقویت دارد. از طریق رسانه‌ها در حال فرهنگسازی برای تقویت این حوزه هستیم.
خلیلی با اشاره به صدور۱۹هزار کارت کار برای اتباع بیگانه، افزود: براساس برآوردها۱۵۰هزار افغان ساکن البرز هستند که حدود۶۰ هزار نفر از آن‌ها متقاضی وآماده به کارند.
مدیر کل تعاون کار و‌رفاه اجتماعی استان با اشاره به این‌که سالانه به طور میانگین ۱۰هزار پرونده اختلاف میان کارگر و‌کارفرما به مراجع حل اختلاف می‌رود، اظهار کرد: حل اختلافات میان کارگر و ‌کارفرما و‌رعایت دقت، سرعت و عدالت در این موضوع از اولویت‌های اصلی ماست. اکنون میانگین رسیدگی به شکایات ۱۵روز است.
وی کاهش حوادث ناشی از کار را باعث آرامش در محیط کار دانست و افزود: بازرسی‌های مداوم و آموزش کارگران و‌کارفرمایان در محیط کارگاهی از عوامل‌حوادث ناشی از کار تلقی می‌شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code