موضوعات
البرز

پهنای باند اینترنت استان افزایش می‌یابد

نویسنده:
مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: پهنای باند اینترنت استان تا پایان سال جاری به ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه می‌رسد...
1396/05/18
مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: پهنای باند اینترنت استان تا پایان سال جاری به ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه می‌رسد.
به گزارش مهر، «غلامرضا حمیدی» بابیان این‌که ۵۰‌درصد حجم اینترنت صرف سرگرمی می‌شود، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های ارتباطی باید به تولید ثروت و ارائه خدمات منجر شود.
وی بابیان این‌که از سال ۹۲ تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان در زیرساخت‌های مخابراتی استان سرمایه‌گذاری شده است، افزود: ارائه خدمات به مردم و در مرحله دوم ایجاد ثروت و زمینه‌سازی‌برای ایجاد کسب‌وکارهای نوین در دستور کار است.
حمیدی بابیان این‌که در 4 سال گذشته افزایش پهنای باند استان را شاهد بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: سال ۹۲ این شاخص 6 گیگابایت بود اما در حال حاضر به ۶۴ گیگابایت رسیده است و تا پایان سال به ۱۰۰ گیگابایت خواهد می‌رسد.
وی با تأکید بر این‌که اقدامات خوبی در راستای توسعه نسل 3، 4 و 4،5 اینترنت همراه صورت گرفته است، افزود: همه روستاهای البرز به اینترنت دسترسی دارند. همچنین ۲۳ روستا نیز از اینترنت پرسرعت بهره می‌برند.
وی از ۲۱ پروژه دولت الکترونیک در البرز خبر داد و اظهار کرد: پست و استعلامات بین دستگاهی از پروژه‌های  اولویت‌دار از میان این ۲۱ پروژه است.
حمیدی بابیان این‌که در حال حاضر ۱۰ دستگاه در استان به سامانه استعلامات مجهز شده‌اند خاطرنشان کرد: ۵۷۵ خدمت در استان به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

جابه‌جایی20 میلیون تن  کالا در 4 ماه
معاون حمل‌و‌نقل اداره ‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای البرز از جابه‌جایی بیش از 20 میلیون تن کالا در استان در 4 ماه اخیر خبر داد.
«حمیدرضا کهنسال» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تا پایان تیرماه در مجموع 667 هزار و 714 مسافر از طریق بخش حمل‌و‌نقل عمومی بین شهری در استان جابه‌جا شده‌اند.
کهنسال ادامه داد: علاوه بر این، در این مدت بیش از 20 میلیون و 576 هزار تن کالا نیز در بخش بین‌شهری جابه‌جا شده است.
این مسئول افزود: این ‌کالاها در 214 هزار و 433 سفر جابه‌جا شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش داشته است.
کهنسال خاطر نشان کرد:‌ بدون شک اجرای طرح‌هایی مانند کنترل شرکت‌ها و ناوگان باری از طریق ردیاب برای ساماندهی بیشتر جابه‌جایی‌ها، ایجاد گشت‌های‌ کنترل دروازه‌ای در 3 محل استراتژیک، ضابطه‌مند کردن جابه‌جایی محصولاتی مانند گندم، آرد، فرآورده‌های نفتی، شن، ماسه و همچنین جابه‌جایی‌ کالا از طریق وانت‌بارها منجر به افزایش جابه‌جایی کالا در استان  شده است.
وی به راه‌اندازی شرکت‌های جدید حمل‌و‌نقل در استان اشاره ‌کرد و گفت: از سال‌ گذشته تاکنون در مجموع 6شرکت حمل نقل کالا در استان ایجاد شده است.
کهنسال با اشاره به نظارت دقیق بر فعالیت شرکت‌های حمل‌و‌نقل استان افزود: بدون شک با اجرای‌کامل طرح سیر مسافری امکان نظارت بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقلی افزایش می‌یابد.

برنامه ریزی؛ رمز موفقیت دانش‌آموز کرجی در کنکور
دانش آموز کرجی از انتخاب رشته آگاهانه و برنامه ریزی درسی روزانه به عنوان رمز موفقیت خود در کنکور سراسری 96 در رشته هنر یاد کرد.
به گزارش ایرنا، «آتوسا عبداللهی امانی» که موفق به کسب رتبه  برتر  کنکور سراسری سال 96 شده افزود: در کنکور توانستم به لطف الهی و دعای مادر و پدرم رتبه 3 کنکور را در رشته هنر به دست آورم.
وی اظهار کرد: دانش‌آموز هنرستان غیر دولتی آپادانا آموزش و پرورش ناحیه 2 کرج هستم که در این رقابت علمی موفق به کسب رتبه برتر شدم.
این دانش‌آموز ادامه داد: کنکوری‌ها وقتشان را در کلاس‌های کنکور و شبکه‌های اجتماعی هدر ندهند و با برنامه ریزی درست درسی و کمک گرفتن از مشاوران مدارس در زمان انتخاب رشته تحصیلی، برای آینده خود تصمیم گیری درست کنند.
نفر سوم کنکور 96 کشور در رشته هنر تصریح کرد: در روزهایی که به مدرسه می‌رفتیم روزانه 6 تا 7 ساعت برای مطالعه وقت می‌گذاشتم. در روزهایی هم که مدارس تعطیل بود، حداقل 12 ساعت مطالعه می‌کردم.
وی اضافه کرد: من در هیچ‌یک از کلاس‌های متفرقه و شرکت نکردم زیرا با توجه به سطح علمی مدرسه، نیازی برای حضور در این کلاس‌ها احساس نکردم. به کنکوری‌ها هم پیشنهاد می‌کنم مطالعه کنند و وقتشان را در کلاس‌های کنکور هدر ندهند زیرا در این صورت می‌توانند موفقیت بیشتری کسب کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code