موضوعات
البرز

١٢ هزار خبرنگار بیمه شدند

نویسنده:
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ وارشاداسلامی با اشاره به این‌که تعداد خبرنگاران بیمه شده به بیش از ۱۲هزارنفر رسیده است...
1396/05/21
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ وارشاداسلامی با اشاره به این‌که تعداد خبرنگاران بیمه شده به بیش از ۱۲هزارنفر رسیده است، گفت: روزنامه نگاران مسیر بیمه را از طریق رسانه دنبال کنند. به گزارش مهر «حسین انتظامی» درجشن روز خبرنگار در فردیس با بیان این‌که توجه به سیاستگذاری‌های انجام گرفته توسط مسئولان برای قشر خبرنگاران الزامی است، افزود: باید دسترسی آزاد به اطلاعات برای جامعه خبرنگار فراهم شود.
معاون امورمطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیرفرهنگ وارشاداسلامی بیان کرد: سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات حدود ۴۰روز است که فعال شده است و حدود ۴۰۰دستگاه مشمول این قانون هستند.
وی با بیان این‌که همه دستگاه‌های حاکمیتی مشمول این قانون هستند، اضافه کرد: تاکنون فقط ۴۰ دستگاه به این قانون پیوسته‌اند. انتظامی ساماندهی حرفه ای خبرنگاران را ضروری اعلام کرد و گفت: اصلاح قانون سابق مطبوعات و خبرگزاری همچنین سازمان نظام رسانه در مجلس شورای اسلامی الزامی است.
وی با بیان این‌که بسیاری از جرائم حیطه خبر و خبرنگاری به عنوان تخلف حرفه ای برآورد شده که مرجع رسیدگی آن هیات رسیدگی سازمان نظام رسانه است، افزود: بسته به تخلف صورت گرفته ازسوی افراد، باید درجات برخورد با آنها درقانون متفاوت باشد.
این مسئول با بیان این‌که بسیاری از افراد در جمع مطبوعات حضور دارند، اما خبرنگار نیستند، گفت: این افراد جزو خانواده مطبوعات هستند، اما تحت عنوان خبرنگار از آنها یاد نمی‌شوند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد بیان کرد: نابسامانی موجود در صنف مطبوعات باید مورد بررسی قرار گیرد و شناسایی آسیب‌های موجود در این قشر نظیر پایین بودن سطح آموزش و مهارت الزامی است.
وی با بیان این‌که گزارش تحقیقی یکی از قالب‌های مهم مرتبط با حوزه رسانه است، گفت: ارائه آموزش‌های تخصصی روزنامه نگاری برای خبرنگاران امری ضروری است. این مهم در مباحثی مانند روزنامه نگاری صنعتی و روزنامه نگاری شهری قابل تامل و بررسی است.
انتظامی افزود: با برنامه ریزی مرکز مطالعات رسانه، موسساتی برای آموزش روزنامه نگاری وارد فعالیت در این عرصه خواهند شد و روزنامه نگاران به این موسسات معرفی می‌شوند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد با بیان این‌که اعطای یارانه آموزشی به روزنامه نگاران متقاضی حضور در این موسسات مورد توجه قرارخواهدگرفت، عنوان کرد: سیاستگذاری دولت باید به نحوی باشد که فعالان مطبوعات از بیمه روزنامه نگاری برخوردار باشند و سیاست‌های تشویقی از سال گذشته ابلاغ شده است.

آگاهی‌بخشی، وظیفه خطیر اصحاب رسانه
استاندارهم دراین مراسم گفت: رسالت عظیم اطلاع‌رسانی، روشنگری و آگاهی بخشی جامعه وظیفه خطیری است که برعهده رسولان الهی بوده و امروز برعهده اصحاب رسانه است.
«سید حمید طهایی» افزود: این مسئولیت، وظیفه ای بسیار خطیر و ارزشمند است، زیرا انعکاس اخبار بررفع مشکلات جامعه توسط مسئولان اثرگذار است.
وی اضافه کرد: دردنیای امروز کشوری که اطلاعات بیشتری دارد از قدرت بیشتری هم برخوردار است. امروز تحولات نیز لحظه ای شده‌اند و سرعت انتقال این تحولات و بررسی آنها برعهده اصحاب رسانه است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code