موضوعات
البرز

ورود 119 هزار پرونده قضایی به محاکم استان

نویسنده:
رئیس کل دادگستری استان گفت: در 3 ماه نخست امسال119 هزار پرونده ورودی و 117 هزار پرونده مختومه در محاکم استان ثبت شده است...
1396/05/21
رئیس کل دادگستری استان گفت: در 3 ماه نخست امسال119 هزار پرونده ورودی و 117 هزار پرونده مختومه در محاکم استان ثبت شده است.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان، «احمد فاضلیان» با اشاره به انجام بازرسی‌های دقیق که توسط قوه قضائیه ازدستگاه قضایی استان انجام شده است، اظهار کرد: این بازرسی‌ها می‌تواند تضمین کننده وجود فضایی سالم و کمترین ایراد برای خدمات‌رسانی به مردم باشد. عملکرد دستگاه قضایی و آرای قضات دادگستری استان توسط هیات اعزامی مورد بررسی قرار گرفته است.
وی افزود: نتیجه بررسی انجام شده منجر به تجلیل هیات نظارت و ارزشیابی قوه قضائیه از 23 تن از قضات البرز شد.
عالی‌ترین مقام قضایی استان در ادامه با اشاره به اقدامات مختلفی که در دادگستری البرز برای حل مشکلات و بهینه‌سازی خدمات‌رسانی به مردم انجام شده است، اضافه کرد: البرز اکنون دارای 567 پست قضایی است که تنها 299 پست آن متصدی دارد و 47 درصد پست‌ها بلاتصدی است. در حوزه اداری نیز با این‌که 2020 پست مصوب داریم 1300 پست بلاتصدی مانده است که این موضوع به معنای کمبود 64 درصدی در کادر اداری است.  جبران این کاستی، فشار زیادی را به مجموعه وارد می‌کند.
وی ادامه داد: در ماه‌های اخیر و پایان سال قبل با پیگیری‌های انجام شده تعدادی از قضات به مجموعه اضافه شدند و مقرر شده است تا پایان سال نیز با نگاه ویژه به کادر اداری، بخشی از کمبود نیرو جبران شود.
رئیس کل دادگستری استان البرز تعداد پرونده‌های وارده در سال 95 به همه محاکم استان را 507 هزار عنوان کرد و ادامه داد: در این مدت به 503 هزارپرونده رسیدگی شد که این آمار بیانگر افزایش 5 درصدی در ورودی پرونده‌ها به نسبت سال 94 و افزایش 6 درصدی در پرونده‌های خروجی است.

جاسازی 155 کیلوگرم تریاک در وانت
 فرمانده انتظامی استان از کشف 155 کیلو و 650 گرم تریاک از یک خودرو وانت خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان، سردار «بخشعلی کامرانی صالح» گفت: در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر این‌که فردی قصد خرید مقادیر قابل توجهی موادمخدر از استان‌های شرق کشور را دارد، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز قرار گرفت.
وی ادامه داد: با رصدهای اطلاعاتی ومراقبت‌های نامحسوس ماموران، یک دستگاه وانت مزدا را که متعلق یه قاچاقچیان مواد مخدر بود به همراه 4 سرنشین شناسایی کردند.
سردار کامرانی صالح افزود: ماموران پس از تعقیب خودرو مذکور، زمانی که قاچاقچیان قصد انتقال مواد به یک واحد مسکونی در کرج را داشتند طی یک عملیات غافلگیرانه خودرو را توقیف و سرنشینان آن را دستگیر کردند.
وی گفت: در بازرسی از خودرو مذکور، 155 کیلو و 650 گرم تریاک که در 19 بسته به صورت ماهرانه ای جاساز شده بود، کشف شد.
فرمانده انتظامی استان اظهار کرد: 4 متهم دستگیر شده به همراه مواد مخدر مکشوفه پس از تشکیل پرونده برای سیرمراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code