موضوعات
البرز

فرصت ۳ ماهه برای تهیه فهرست املاک شهرداری کرج

نویسنده:
شورای اسلامی شهر کرج به شهرداری ۳ ماه فرصت داد تا فهرستی از املاک شهرداری را به شورا اعلام کند تا بر مبنای آن تصمیم‌گیری شود...
1396/07/18
شورای اسلامی شهر کرج به شهرداری ۳ ماه فرصت داد تا فهرستی از املاک شهرداری را به شورا اعلام  کند تا بر مبنای آن تصمیم‌گیری شود.
به گزارش تسنیم در جلسه چهاردهم شورای اسلامی شهر کرج ایرادات فرمانداری به آخرین مصوبات جلسه چهارم شورا بررسی و نقطه نظرات شورای شهر کرج اعلام شد. یکی از موارد مطرح شده در این جلسه طرح دو فوریتی رسیدگی به املاک شهرداری برای حفظ این املاک، راه‌اندازی خزانه برای حفظ اسناد و همچنین ایجاد ارزش افزوده و کمک به انجام هر چه بهتر طرح‌های عمرانی در قالب ارائه یک برنامه نرم افزاری در این مورد بود که به اتفاق آرا به تصویب رسید.
در این جلسه مطرح شد که تاکنون شورای شهر نتوانسته است اطلاعات و ارقامی راجع به املاک و مستقلات شهرداری داشته باشد، براین اساس به شهرداری 3 ماه فرصت داده شد تا فهرستی از آمار املاک شهرداری به شورا اعلام کند تا شورا بر آن مبنا   بداند که چه اتفاقاتی در حوزه املاک شهرداری در سال‌های گذشته افتاده است.
همچنین تعدادی از اعضا شورای شهر کرج نامه‌ای به شهردار مبنی براینکه قبل از ارائه بودجه سال 97، برنامه راهبردی 4 ساله را به شورا اعلام کند و بودجه سال 97 براساس برنامه راهبردی اعلام شود را تهیه کردند که در شورا تایید شد. در ادامه جلسه اعتراض فرمانداری در مورد واگذاری 3 هزار مترمربع از اراضی صوفی‌آباد که جزو سهم شهرداری کرج بوده و قرار است برای احداث یک مجتمع فرهنگی با حفظ مالکیت شهرداری کرج  به هیات رزمندگان غرب کرج واگذار شود مطرح  و نظر فرمانداری به تصویب رسید.
از دیگر موارد مطرح شده اهدای مبلغ صد میلیون ریال در قالب کارت هدیه به ستاد عتبات عالیات بود که فرمانداری با لایحه شهرداری مخالفت کرد و اعضای شورا با نظر فرمانداری موافقت کردند.
در ادامه این جلسه اعتراض فرمانداری به ارائه مبلغ 300 میلیون ریال از ماده 16 به مدرسه استثنایی برای احداث آسانسور توسط شهرداری اعلام شد. این مدرسه دولتی توسط یک خیر برای دانش‌آموزان استثنایی احداث شده است. اعضای شورا با نظر فرمانداری موافقت نکردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code