موضوعات
البرز

ضرورت جهت‌گیری شفاف درمقابل سلطه‌گران

نویسنده:
خطیب جمعه کرج با بیان این‌که نباید قدرت خود را دست کم بگیریم، تصریح کرد: توجه به بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی درمراسم تنفیذ ریاست جمهوری ضروری است. ایشان فرمودند که جهت گیری دولت درمقابل سلطه‌گران جهان، باید شفاف و روشن باشد...
1396/05/22
 خطیب جمعه کرج با بیان این‌که نباید قدرت خود را دست کم بگیریم، تصریح کرد: توجه به بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی درمراسم تنفیذ ریاست جمهوری ضروری است. ایشان فرمودند که جهت گیری دولت درمقابل سلطه‌گران جهان، باید شفاف و روشن باشد.
به گزارش مهر، آیت الله «سیدمحمدمهدی حسینی همدانی» درخطبه‌های نمازجمعه کرج به گروه‌های سیاسی تذکرداد که نباید پای فتنه گران به استان باز شود.
این مسئول ادامه داد: دستگاه قضا باید درمقابل کسانی که اقدام به حمایت از فتنه گران می‌کنند واکنش نشان دهد.
وی دربخش دیگری ازسخنان خود به حاشیه‌های مراسم تحلیف ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: در این روز هیات‌های خارجی زیادی حضور داشتند، درحالی که حاشیه‌هایی نیز به همراه داشت و از چشم رسانه‌های خارجی نیز پوشیده نماند.
آیت الله حسینی همدانی با بیان این‌که برخی رسانه‌های خارجی و حتی داخلی با پررنگ کردن حاشیه‌های مراسم تحلیف می‌خواستند به دنیا ثابت کنند که ایران و ایرانی تحقیرشده است، افزود: تاریخ ایران پر از عزت، اقتدار و دستاوردهای علمی است، حال دشمنان به کمک برخی داخلی‌ها می‌خواهند عمل آن عده از نمایندگان راکه اقدام به سلفی گرفتن با نماینده اتحادیه اروپا کرده اند، دستمایه شیطنت خودشان کنند. باید هوشیار باشیم و در زمین دشمن بازی نکنیم.
نماینده ولی فقیه دراستان با تأکید بر این‌که مجلس شورای اسلامی باید حاشیه‌های مراسم تحلیف ریاست جمهوری را جبران کند، ادامه داد: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان باید کسانی را که شأن مردم ایران را نادیده گرفته اند، مواخذه کند.

دشمن درصدد ضربه زدن به جایگاه زنان است
امام جمعه نظرآباد نیز با اشاره به اهمیت جایگاه زن وخانواده در اسلام گفت: دشمن درصدد ضربه به جایگاه زن و نهاد خانواده است.
حجت الاسلام والمسلمین «جعفر محسن زاده» درخطبه‌های نماز جمعه نظرآباد اظهارکرد: یکی از توطئه‌های دشمنان این نظام و این ملت برای ضربه زدن به اسلام عزیز و جایگاه بانوان، ترویج بی بند وباری درجامعه است.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم که نگاه به جایگاه زن، سالم، منطقی دقیق و راهگشا باشد، باید از افکارغربی فاصله بگیریم.
خطیب جمعه نظرآباد اظهارکرد: باید با این ترفند دشمن مقابله و آن را خنثی کرد. دراین میان لازم است همه دستگاه‌های فرهنگی پای کار بیایند.
وی گفت: دولت، بسیج، دانشگاه، حوزه، روحانیون و سایر قشرهای تاثیرگذار می‌توانند نقش مهمی دراین زمینه ایفا کنند.
این مسئول ادامه داد: باید فرهنگ عفاف و حجاب هم مانند سایر آموزه‌های دین درجامعه ترویج و نهادینه شود، چراکه رمز کرامت بانوان درجامعه حجاب است.

جهاد اقتصادی؛ گره گشای مشکلات
امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز جهاد اقتصادی و برنامه‌ریزی برای شکوفایی اقتصادی گره‌گشای مشکلات است.
حجت الاسلام والمسلمین «محمد تقی ناطقی» در خطبه‌های نماز جمعه ساوجبلاغ افزود: وبرنامه ریزی دقیق مسئولان با استفاده از نیروهای لایق وتوانمند با تکیه بر روحیه انقلابی مشکل گشای اقتصاد کشور بوده و عمل، عدالت وحمایت از محرومان که شعار دولت در زمان انتخابات بود، خواسته مقام معظم رهبری ومردم عزتمند و مقتدر جمهوری اسلامی ایران است.
وی بیان کرد: حفظ تعامل با کشورهای مختلف جهان تا جایی که تسلطی برکشورمان ایجاد وعزت ملت را خدشه دار نکند از سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی ایران است.
خطیب جمعه ساوجبلاغ فرمایشات رهبرمعظم انقلاب درمراسم تنفیذ ریاست جمهوری را نقشه راهی برای مسئولان دانست وگفت: دراین سخنان بسیاری از بایدها ونبایدها برای دولتمردان روشن شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code