موضوعات
البرز

صدور 247 مجوز صنایع تبدیلی و تکمیلی

نویسنده:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: ۲۴۷ مجوز صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان صادر شده است...
1396/05/22
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: ۲۴۷ مجوز صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان صادر شده است.
به گزارش مهر، «سید مجید موسوی» در مراسم افتتاح واحد بسته‌بندی شیلات واقع در شهرک صنعتی نظرآباد اظهار کرد: این تعداد مجوز صنایع تبدیلی و تکمیلی در البرز صادر ۶۹۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی بابیان این‌که با تحقق این مهم زمینه اشتغال6 هزار نفر فراهم خواهد شد، افزود: از این تعداد جواز تأسیس ۷۸ واحد به بهره‌برداری رسیده که زمینه اشتغال برای  هزار و ۷۱۱ نفر را ایجاد کرده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اعلام این‌که ایجاد زمینه جذب ۲۵۶ هزار تن مواد خام در البرز فراهم‌شده است، تصریح کرد: بیش از ۱۵ درصد فرآورده‌های کشاورزی به شکل ضایعات از بین می‌رود. موسوی بیان کرد: وجود صنایع تبدیلی زمینه‌ساز جلوگیری از افزایش ضایعات خواهد بود. دولت در سال گذشته و جاری شرایط مناسبی را برای کارخانه‌های راکد و نیمه فعال اتخاذ و تسهیلاتی را برای آنها از محل صندوق توسعه ملی فراهم کرده است.

رتبه نخست ایران در تولید ماهیان خاویاری
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران هم در این مراسم گفت: ایران امروز رتبه نخست تولید قزل آلا و ماهیان خاویاری در جهان را در اختیار دارد.
«حسن صالحی» اظهار کرد: در سال 95 در شیلات کشور با تولید نزدیک به یک میلیون و 100 هزار تن انواع ابزیان گام بزرگی برداشتیم که 54 درصد آن از صید در دریاها و بیشتر از آب‌های آزاد بود؛ 46 درصد هم  از طریق آبزی پروری بود که  در منطقه در این بخش جایگاه اول را داریم. وی گفت: سال گذشته با صادرات 120 هزار تن محصولات شیلاتی و کسب درآمد 412 میلیون دلاری در این صنعت به جایگاه خوبی دست یافتیم.
صالحی اظهار کرد: امروز با فعالیت بیش از 400 مرکز فرآوری در بخش‌های مختلف شیلاتی مثل کنسرو، تولید پودر و بسته بندی 220 هزار اشتغال مستقیم ایجاد شده است.
وی گفت: برجام در بخش صنعت نقش بزرگی داشته است. وقتی روسیه به تلافی تحریم‌های اروپا و امریکا واردات آنها را محدود کرد، بازار برای ما جا باز کرد. درحالی که زیرساخت‌های مناسب را در آنجا نداشتیم اما امروز 100 هزار تن تقاضای روسیه از ایران برای صادرات آبزیان به خصوص میگو است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: پس از برجام این محصولات به میزان 3 هزار تن به بازار روسیه فرستاده می‌شود.
وی بیان کرد: سال گذشته از 160 هزار تن قزل آلای تولیدی 10 هزار تن صادر شد و امسال 30 هزار تن هدف گذاری شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code