موضوعات
البرز

صدای همشهری

نویسنده:
02632245620 - 88932308- 021 ستون صدای همشهری برای نوشتن مشكلات شما شهروند البرزی است. معضلاتی كه منعكس می‌شوند تا مسئولان آنها را بخوانند و در پی یافتن راه حلی برای رفع آنها برآیند. برای بازگو کردن مشکلات خود از ساعت 9 تا 17با شماره دفتر همشهری تماس بگیرید.
1396/09/13
رفت‌وآمد سخت معلولان در شهر
معلولان زیادی در کرج زندگی می‌کنند، اما برای تردد در شهر با مشکل مواجهند و به‌سختی می‌توانند به امور روزمره زندگی‌شان رسیدگی کنند. البته این تنها در شرایطی امکان‌پذیر است که نیاز به استفاده از معابر اصلی یا شلوغ شهر، پله و وسایل حمل‌ و نقل نداشته‌ باشند و مهم‌تر از همه اینکه لازم نباشد به اداره یا شرکت‌های دولتی و غیردولتی مراجعه کنند، وگرنه نه‌تنها قادر به انجام امور روزمره زندگی نخواهد بود، بلکه دچار یاس و سرخوردگی هم می‌شوند. در کلان‌شهر کرج خیابان‌ها برای معلولان شرایط خوبی ندارند، زیرا پستی و بلندی‌های زیادی در پیاده‌روها وجود دارد و‌ رفت‌و‌آمد ما با سختی‌های زیادی صورت می‌گیرد. حتی ساختمان‌ها و مراکز مختلف هم برای رفت‌و‌آمد معلولان مناسب نیست و ‌خیلی جاها جایی برای عبور ویلچر ندارد.
رسولی از کرج
 
در اهری داروخانه کم است

ساکن محله اهری هستم. با توجه به جمعیت این منطقه، خدمات و مراکز بهداشتی در اینجا با کمبودهای زیادی همراه است. یکی از مهم‌ترین مشکلات اینجا کمبود داروخانه است. در اهری فقط یک داروخانه وجود دارد که وقتی آن هم بسته باشد، شهروندان مجبورند گاهی تا فردیس هم بروند. این مسئله نه‌تنها در شرایط عادی مشکل آفرین است، بلکه در شرایط خاص و زمانی که نیاز فوری به دارو باشد واقعا فاجعه‌بار و خطرآفرین است. از مسئولان می‌خواهیم که به این مشکل بسیار جدی اهالی این محله رسیدگی کنند. شاید دایر شدن حداقل یک داروخانه در محله بخشی از مشکل را در کوتاه‌مدت حل کند که البته با توجه به رشد روزافزون جمعیت در استان و محله‌های آن، رسیدگی و حل این موضوع تلاش و پیگیری جدی مسئولان مربوط را می‌طلبد.
صحرایی از اهری
 
مشکلات  کوچه مانی
 3 سال است که ساکن کوچه مانی هستیم و اینجا به پارکینگ خودروها تبدیل شده است. با وجود شرایط کنونی گاهی پلیس راهنمایی و رانندگی می‌آید و خودروهای پارک‌شده را جریمه می‌کند. پارکینگی که اینجا هست جوابگوی جمعیتی که به این مکان مراجعه می‌کنند نیست و بسیاری از افرادی که کار اداری دارند از صبح تا ظهر خودروهایشان را در خیابان پارک می‌کنند. اینجا نه خیابان است و نه پارکینگ. گاهی مکانی برای دستفروش‌ها و گاهی پارکینگ است. این شرایط برای ساکنان ایجاد مشکل می‌کند. بسیاری از افراد معتادان  یا اوباش به این مکان می‌آیند و اکثرا از بومیان این منطقه نیستند.
مافی از اهالی  کوچه مانیارسال پیام اشتراک 
 
 Security code