موضوعات
البرز

سفرهای تابستانی به البرز افزایش یافت

نویسنده:
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی البرز با اشاره به سفرهای تابستانی در استان البرز در مقایسه با سال‌های گذشته، گفت: در سال جاری اقامت و ورود مسافران به استان البرز افزایش داشته است...
1396/06/19
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی البرز با اشاره به سفرهای تابستانی در استان البرز در مقایسه با سال‌های گذشته، گفت: در سال جاری اقامت و ورود مسافران به استان البرز افزایش داشته است.
«احمد ترکاشوند» در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: در حال حاضر جشنواره سفره ایرانی- فرهنگ گردشگری در استان مرکزی در حال برگزاری است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه این جشنواره با حضور استان‌های البرز، قم، تهران، مرکزی و اصفهان برگزار می‌شود، ادامه داد: 3 واحد برگزیده در زمینه غذا  از البرز در این جشنواره حضور دارند. وی با اشاره اینکه این جشنواره در ارتباط با غذای بومی و سنتی استان‌ها برگزار می‌شود، بیان کرد: 16 شهریور ماه سال جاری افتتاحیه این جشنواره برگزار شد و 17 غذای برتر به زودی اعلام می‌شود.

پیک مصرف برق البرز به ۱۳۱۰ مگاوات رسید
مدیرعامل برق استان البرز با بیان اینکه مصرف کنندگان پیک مصرفی یک هزار و ۳۱۰ مگاوات را گذراندند، گفت: خوشبختانه در روزهای گرم تابستان خاموشی در استان رخ نداد.
«ناصر اسکندری» در گفت‌وگو با تسنیم  اظهار کرد: البرز مصرف پیک انرژی برق را در مردادماه سال جاری گذراند. مدیرعامل برق استان ادامه داد: خوشبختانه مردم در روزهای گرم استان همکاری خوبی داشتند و صرفه‌جویی‌های لازم را اعمال کردند. وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی شده بود که پیک مصرفی شهروندان بیش از این عدد باشد، بیان کرد: خوشبختانه در روزهای گرم تابستان خاموشی در استان رخ نداد. اسکندری با بیان اینکه در حال حاضر ثبات کلی در شبکه برق استان وجود دارد، اضافه کرد: تامین مطمئن و پایدار برق در صنایع، مصارف خانگی و کشاورزی در استان وجود دارد و مشکلی از بابت تامین و توزیع برق وجود ندارد.

پلمب۳۰ واحد نانوایی بدون مجوز در فردیس
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فردیس از پلمب ۳۰ واحد نانوایی بدون مجوز در سطح این شهرستان خبر داد.
«اسفندیار قارلقی» در گفت‌وگو با  مهر با اشاره به اهمیت شناسایی واحدهای نانوایی بدون مجوز، اظهار کرد: مأموران اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن به‌صورت گشت مشترک بر  واحدهای نانوایی سطح شهرستان نظارت و بازرسی دارند.
وی بابیان اینکه متراژ واحدهای صنفی نانوایی، رعایت بهداشت، نصب دستگاه‌های استاندارد و پخت نان باکیفیت از موارد موردتوجه بازرسان محسوب می‌شود، گفت: ارتقای سطح کیفیت نان و حفظ سلامت مردم از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین منظور اداره صنعت، معدن و تجارت فردیس برنامه گشت‌های مستمر و همیشگی برای نظارت به واحدهای نانوایی را در دستور کار دارد.
وی با اشاره به تشدید بازرسی‌ها از واحدهای صنفی،  خاطرنشان کرد: در نظر داریم تا پایان سال جاری بیش از ۷۰ درصد واحدهای صنفی بدون مجوز را ساماندهی کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code