موضوعات
البرز

راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری در کرج

نویسنده:
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به راه‌اندازی مرکز ناباروری استان در بیمارستان کمالی کرج، گفت: تاکنون ۳۱۸ زوج نابارور به این مرکز مراجعه کرده‌اند...
1396/07/18
 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به راه‌اندازی مرکز ناباروری استان در بیمارستان کمالی کرج، گفت: تاکنون ۳۱۸ زوج نابارور به این مرکز مراجعه کرده‌اند.
به گزارش مهر «بهزاد کلانتری» در نشست خبری که برای معرفی خدمات مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر البرز که در بیمارستان کمالی کرج راه اندازی شده برگزار شده بود، بابیان اینکه ۱۵ درصد زوج‌های کشور دچار مشکلات ناباروری هستند، اظهار کرد: زوج‌های نابارور البرز می‌توانند برای حل این مشکل به بیمارستان کمالی مراجعه کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بابیان اینکه تاکنون ۳۱۸ زوج نابارور البرزی به مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر مذکور مراجعه کرده‌اند، افزود: ۸۵ درصد هزینه‌های درمان ناباروری توسط دولت پرداخت می‌شود.
کلانتری با اعلام اینکه این مرکز همگام با طرح تحول سلامت در البرز احداث‌شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه هزینه درمان ناباوری در کشور بسیار بالاست، وزارت بهداشت همواره درصدد بوده این مرکز را در بیمارستان کمالی کرج افتتاح کند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با تأکید بر اینکه زوج‌های نابارور می‌توانند با مراجعه به مراکز ناباروری مشکل خود را بررسی و برطرف کنند، گفت: خدمات لازم در این مرکز با تعرفه دولتی ارائه می‌شود. وی بابیان اینکه اعتباری بالغ‌بر ۴ میلیارد تومان صرف احداث این مرکز شده است، اظهار کرد: ۸۵ درصد این هزینه توسط طرح تحول سلامت و ۱۵ درصد نیز توسط مراجعه‌کننده پرداخت می‌شود.

وضع بحرانی 17 منطقه حاشیه‌نشین
مدیرکل اموراجتماعی استانداری گفت: 17 منطقه حاشیه نشین در این استان شناسایی شده که دارای وضعیت بحرانی هستند  .
«توکل لطفی» در گفت و گو با ایرنا، افزود: براساس برنامه ملی بازآفرینی شهری، ساماندهی فیزیکی کوچه‌ها، ایجاد پارک و توسعه فضاهای آموزشی دراین مناطق مدنظر قرار گرفته است. وی ادامه داد: همچنین در اجرای این برنامه ملی بازآفرینی ارتقای وضعیت فرهنگی و اجتماعی با اجرای طرح‌های آموزشی نیز صورت می‌گیرد.
لطفی گفت: براساس بررسی‌ها، 60 منطقه حاشیه نشین در البرز شناسایی شده که 900 هزار نفر در آن‌ها ساکن هستند.
وی خاطرنشان کرد: امروز اجرای طرح‌های فرهنگی و آموزشی در مناطق حاشیه‌نشین به دلیل احتمال بیشتر بروز آسیب‌های اجتماعی در آن‌ها در اولویت قرار دارد و فعالیت مراکز مشاوره و کلاس‌های مرتبط با نیاز مناطق از راهکارهای اساسی دراین زمینه به شمار می‌رود.
لطفی اضافه کرد: دراین زمینه با توجه به نیاز مناطق عمل می‌شود در مناطقی مانند خط 4 حصار براساس آسیب شناسی‌های صورت گرفته مقابله با معضل اعتیاد باید در اولویت قرار گیرد.

پلمب مرکز غیرمجاز خدمات سولاریوم
مدیر بازرسی و نظارت اصناف البرز گفت: یک مرکز غیرمجازکه اقدام به خدمات سولاریوم می‌کرد در کرج پلمب شد.
«رمضان رستمی» درگفت وگو با ایرنا افزود: این واحد متخلف با هماهنگی اداره کل تعزیرات حکومتی و اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی محل پلمب شد.
وی با اشاره به غیرمجاز بودن انجام خدمات سولاریوم افزود: باتوجه به اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام خدمات سولاریوم را به علت عوارض حاد پزشکی غیرمجاز اعلام کرده  و تاکنون هیچگونه مجوزی درخصوص واردات دستگاه‌های سولاریوم صادر نکرده، گاهی اوقات شاهد انجام این خدمات به صورت غیرمجاز هستیم.
رستمی بر برخورد قاطع و بدون اغماض با متصدیان انجام سولاریوم تاکید و خاطرنشان کرد: قانونگذار دخالت در امور پزشکی را در زمره جرائم کیفری قرار داده و حسب این موضوع دربرخورد با انجام این گونه خدمات، با توجه به قاچاق بودن دستگاه‌ها و همچنین دخالت در امور پزشکی، محل بلافاصله پلمب و متصدیان برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی معرفی شوند. وی گفت: همه فعالان در حوزه خدمات آرایشی با توجه به حساسیت و اهمیت بهداشتی و درمانی، از قانون و بخشنامه‌های ابلاغی تبعیت کنند.  این مسئول از شهروندان خواست در صورت مواجهه با واحدهای انجام خدمات سولاریوم و سایر خدمات غیرمجاز مراتب را از طریق تلفن‌های 5-32218154 بازرسی و نظارت اصناف اطلاع دهند تا مورد پیگیری قرار گیرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code