موضوعات
البرز

دستگیری جاعل عنوان دولتی در کرج

نویسنده:
جانشین فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری فردی که با جعل عناوین دولتی از جمله بازرس ویژه نهاد ریاست‌جمهوری و نهادهای دولتی اقدام به ۹ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بود در کرج خبر داد...
1396/06/22
جانشین فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری فردی که با جعل عناوین دولتی از جمله بازرس ویژه نهاد ریاست‌جمهوری و نهادهای دولتی اقدام به ۹ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بود در کرج خبر داد. سرهنگ «محمدکریم بیات» در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: در پی ارجاع تعداد زیادی پرونده شکایت به پلیس آگاهی استان مبنی بر جعل عناوین منتسب به نهاد ریاست‌جمهوری و مراکز دولتی، بررسی موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت. جانشین فرمانده انتظامی استان ادامه داد: در بررسی اطلاعاتی سوابق متهم مشخص شد که نامبرده از مدت‌ها پیش به اتهام جعل عنوان و کلاهبرداری تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران بزرگ و حراست یکی از ارگان‌های دولتی است. این مقام انتظامی افزود: با اقدامات گسترده و فنی ماموران، تعدادی از پاتوق‌ها و محل اختفای احتمالی متهم شناسایی و به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت تا این که محل اختفا در اطراف شهر کرج شناسایی شد. بیات با اشاره به دستگیری متهم در یک عملیات غافلگیرانه عنوان کرد: متهم که پس از دستگیری منکر هر گونه جرمی‌بود و همچنان خود را منتسب به نهادهای دولتی معرفی و ماموران را تهدید به شکایت می‌کرد در نهایت در مواجهه حضوری با تعدادی از شکات لب به اعتراف گشود و به ده‌ها فقره اخاذی و کلاهبرداری به مبلغ 9 میلیارد و 410 میلیون ریال با عناوین مختلف از شهروندان اقرار کرد. جانشین فرمانده انتظامی البرز درباره شیوه و شگرد متهم عنوان کرد: این فرد در ابتدا با جلب اعتماد عمومی در پوشش بازرس ویژه نهاد ریاست‌جمهوری و نهادهای دولتی و حضور در مکان‌ها و جلسات متعدد با ادعای پرداخت وام زود بازده، تغییر کاربری زمین و ملک در شهرداری و هدایت شکات تا جلوی ساختمان‌های اداری و دریافت گواهی همکاری و مساعدت از ارگان‌ها، اقدام به دریافت مبالغی وجه نقد از شکات کرده و بدون این که اقدامی در این زمینه انجام دهد با پول‌های دریافتی متواری شده بود.وی افزود: متهم برای سیر مراحل قضایی تحویل دستگاه قضا شد.

کشف 30 هزار لیتر سوخت قاچاق در اشتهارد
فرمانده انتظامی اشتهارد از کشف ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق از یک دستگاه کامیون نفت‌کش خبر داد. سرهنگ «مصطفی جوکار» در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به طرح سراسری مبارزه با قاچاق اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان اشتهارد به یک دستگاه کامیون نفت‌کش مشکوک شده و در بررسی‌های اولیه مشخص شد که بار خودرو بدون مدارک گمرکی است. فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد با بیان اینکه در بازرسی از خودرو مذکور 30 هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد، ادامه داد: این میزان به ارزش ریالی 65 میلیون ریال بود. وی با اشاره به اینکه در این رابطه 2 متهم دستگیر شدند، بیان کرد: این متهمان و پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل دستگاه قضایی شدند. جوکار با اشاره به کشفیات گسترده کالای قاچاق در شهرستان اشتهارد اظهار کرد: اگر مردم موارد مشکوک را مشاهده کردند،‌ از طریق تماس با مرکز 110، مورد را به ماموران اطلاع دهند.

ساخت نیروگاه خورشیدی در اشتهارد
فرماندار اشتهارد با اشاره به ساخت نیروگاه خورشیدی در شهرستان اشتهارد گفت: چند سرمایه‌گذار خصوصی پیشنهاداتی را ارائه داده‌اند که می‌تواند تولید برق بیشتر برای شهرک‌های صنعتی شهرستان را ایجاد کند.
«ابوالفضل اینانلو» در گفت‌وگو با تسنیم، با تأکید بر اهمیت رسیدگی به موضوع ریزدگردها در فصل تابستان اظهار کرد: دستور ویژه‌ای از طرف استاندار البرز  به دستگاه‌های اجرایی مانند منابع طبیعی، جهادکشاورزی و  فرمانداری اشتهارد برای مقابله با پدیده ریزدگردها  ابلاغ شد و در 2 شهرستان اشتهارد و نظرآباد برطرف کردن این مشکل در حال پیگیری است.
وی افزود: قرار دادی با پیمانکار آزادراه در حال احداثی که از ساوه و فرودگاه امام خمینی(ره)  به طول 60 کیلومتر شروع  و به نظرآباد ختم می‌شود با سازمان منابع طبیعی منعقد شد کاشت گونه‌های خاص برای مقابله با ریزگردها انجام گیرد و مالچ‌پاشی نیز در سطح حدود 300 هکتار از شهرستان‌های اشتهارد و نظرآباد انجام شود.
فرماندار اشتهارد با بیان اینکه در فصل‌های پاییز و زمستان مشکل ریزدگرد بسیار کمتر است، عنوان کرد: باید سرمایه‌گذاری بیشتری برای کاشت گونه‌های گیاهی در شهرستان انجام شود. چند شتری نیز که در بیابان‌های اشتهارد و نظرآباد در حال چرا  بودند جمع‌آوری شدند. وی با اشاره به ساخت نیروگاه خورشیدی در شهرستان اشتهارد گفت: با همکاری منابع طبیعی روال اداری واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران در حال انجام است.
اینانلو با بیان اینکه مشکلات کم آبی در شهرستان اشتهارد کاهش  پیدا کرده، افزود: با حفر 2 حلقه چاه جدید مشکلات کم‌آبی در شهر و شهرک صنعتی تا حدودی کاهش پیدا کرده است.  تعداد ساختمان بیش از 5 طبقه در اشتهارد افزایش یافته که سبب افت فشار آب شده و تا آخر شهریور این معضل برطرف می‌شود.
وی عنوان کرد: مشکلات دستگاه‌های آب شیرین کن نیز برطرف شد و در زمینه برق نیز هیچ مشکلی وجود ندارد.

افتتاح فرهنگسرای روستای فرخ‌آباد
 فرهنگسرای روستای فرخ‌آباد فردیس با حضور مسئولان شهرستانی افتتاح شد.
به گزارش مهر، سرپرست فرمانداری فردیس در آیین افتتاح این فرهنگسرا، با اشاره به اینکه فرهنگسرای «فردوسی» به همت بخش خصوصی و خیران ساخته‌شده است، اظهار کرد: امید داریم با انجام فعالیت‌های فاخر فرهنگی در این فرهنگسرا شاهد ارتقای سطح فرهنگی جامعه باشیم.
«حمید احدی» با اشاره به اینکه فرخ‌آباد روستایی زیبا و چشمگیر میان روستاهای استان البرز است، عنوان کرد: با ادامه این روند و افزایش امکانات فرهنگی به‌طورقطع این روستا یکی از بهترین روستاهای کشور خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه روستای فرخ‌آباد، تنها روستایی در استان است که دوربین‌های مکانیزه در آن نصب‌شده است، عنوان کرد: پیشرفت این روستا درگرو حمایت بخشداری، شورا و فرمانداری است.
احدی از کاهش ۷۰ درصدی تخلفات در روستای فرخ‌آباد پس از نصب دوربین‌های مکانیزه ترافیکی خبر داد و افزود: در نظر داریم به‌محض تخصیص اعتبارات، این طرح را در مشکین‌دشت و شهر فردیس نیز اجرایی کنیم.
وی با اشاره به اینکه می‌توان روستای فرخ‌آباد را به نگین شهر و جاذبه‌ گردشگری فردیس تبدیل کرد، ادامه داد: برای تحقق این مهم به کمک همه اداره‌ها و ارگان‌های مختلف شهرستان فردیس احتیاج داریم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code