موضوعات
البرز

تلاش مضاعف برای تحقق 45 هزار فرصت شغلی

نویسنده:
با توجه به اینکه وضعیت اشتغال و اشتغال‌زایی البرز در نوسان است، بنابراین دستگاه‌های اجرایی برای تحقق 45 هزار فرصت شغلی در استان باید تلاش‌ها را مضاعف کنند...
1396/09/11
با توجه به اینکه وضعیت اشتغال و اشتغال‌زایی البرز در نوسان است، بنابراین دستگاه‌های اجرایی برای تحقق 45 هزار فرصت شغلی در استان باید تلاش‌ها را مضاعف کنند.
استاندار البرز گفت: سهمی که باید برای ایجاد شغل با تخصیص تسهیلات مناسب بانکی فراهم می‌شد رقم 470 میلیارد تومان بوده، اما سال گذشته فقط 219 میلیارد تومان آن از سوی بانک جذب شده که به هیچ عنوان برای ما قابل قبول نیست و در این زمینه اخطارهای لازم را به مدیران بانکی داده‌ایم.
به گزارش ایرنا، «محمدعلی نجفی» افزود: بنای کار ما این است که از تعهد 33 هزار فرصت شغلی فراتر برویم و 45هزار فرصت شغلی در استان فراهم شود.
وی گفت: البته درصد نرخ بیکاری این استان با توجه به شرایط مهاجرپذیری نوساناتی دارد و تفاوت در موقعیت جمعیتی استان‌‌ها هم در آن موثر است.
استاندار البرز در بخش دیگری با اشاره به شرایط شهرداری‌‌ها در سطح استان اضافه کرد: دولت در طی سال‌های اخیر کمک‌های ویژه‌ای به شهرداری‌‌ها داشته است تا این سازمان به ‌نحو احسن رسالت اصلی خود را برای خدمت‌رسانی به شهرها به انجام رساند.
نجفی در ادامه از طرح احداث شهرک‌های تخصصی در استان برای اجرای هدف کلان ایجاد فرصت‌های شغلی یاد کرد.وی همچنین با تأکید بر اینکه اولتیماتوم‌های لازم به مدیران بانکی داده شده است گفت: تذکرات جدی داده شده که مدیران بانک‌ها در استان کاخ‌نشین ساختمان‌های شیشه‌ای نیستند و مامور به انجام وظایفی که بر عهده‌شان نهاده شده قرار دارند و آن امر وظیفه‌ای نیست جز آنکه برای رونق تولید و اشتغال به دولت کمک کنند.
استاندار البرز تصریح کرد: دولت علاوه بر توسعه اقتصاد، به موازات آن در حوزه عمرانی، به‌ویژه تکمیل آزادراه تهران - شمال و بزرگراه شهید همت، تلاش داشته تا طی این مدت از سکون خارج شویم و به جهشی شتابان برسیم.
نجفی با اشاره به پیشرفت 77 درصدی پروژه همت تاکنون و از خروج این طرح از سکون افزود: طرح آزادراه همت پیش از این به‌کندی پیش می‌رفت که بنده از بدو ورود به استان تکمیل آن را به‌جد مورد پیگیری قرار دادم، به نحوی که طی یک ماه 3 درصد این پروژه رو به پیشرفت را طی کرد و از 74 درصد پیشرفت به 77 درصد رشد رسیده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code