موضوعات
البرز

تدارک 28 برنامه شاخص برای «پروژه مهر»

نویسنده:
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: به منظور آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی جدید، 28 برنامه شاخص ویژه پروژه مهر 96 در البرز اجرایی شد...
1396/06/22
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: به منظور آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی جدید، 28 برنامه شاخص ویژه پروژه مهر 96 در البرز اجرایی شد.
«عباس سلطانیان» در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: پروژه مهر یکی از مهم ترین برنامه های سالانه اداره کل آموزش و پرورش استان است که می‌تواند نقش مهمی در ایجاد عدالت آموزشی داشته باشد.
وی با بیان اینکه کیفیت بخشی، ارتقای عدالت آموزشی و تلاش برای تامین تجهیزات مورد نیاز مدارس از مهم ترین مزیت های اجرای این طرح است، یاد آور شد: باید به کیفیت بخشی آموزشی و ساماندهی نیروی انسانی در این طرح توجه ویژه ای کرد.
وی اجرای مطلوب و باشکوه پروژه مهر و ایجاد فضایی بانشاط در مدارس استان را یکی از اولویت های مهم از سوی متولیان امر و دست اندرکاران آموزش و پرورش در استان دانست.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز پروژه مهر را نمادی از همبستگی، تحول، مدیریت کارآمد و هدفمند در نظام تعلیم و تربیت و گامی برای سازماندهی و ساماندهی بهتر امور آموزشی در فرآیند تعلیم و تربیت کشور دانست.
سلطانیان گفت: عملیات اجرایی پروژه مهر به منظور ایجاد هماهنگی ها و تصمیم سازی های درست و بهینه برای بازگشایی مدارس و ایجاد شور و نشاط بین دانش‌آموزان از نیمه خرداد ماه 96 در البرز آغاز شده است تا بستر مناسب برای سال تحصیلی آینده در مدارس البرز فراهم شود.
وی به اهداف راهبردی این طرح مهم اشاره و عنوان کرد: پروژه مهر با 5 هدف بهینه سازی عملکرد نیروی انسانی، ارتقای کمی و کیفی فعالیت های آموزشی، احصای دقیق موانع و آسیب های موجود در حوزه های مختلف، اجرای برنامه های از قبل پیش‌بینی شده در فرآیند آموزشی و تربیتی و استفاده بهینه از فرصت ها، در البرز اجرایی شده است.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز یادآور شد: اولین گام برای سازماندهی برنامه ها و عملیاتی کردن طرح های ویژه پروژه مهر 96 در البرز تعیین دبیرخانه استانی در اداره دوم آموزش متوسطه نظری در استان و مناطق تابعه است.
سلطانیان از صدور ابلاغیه برای اعضای کمیته، رابطان کمیته ها، مدیران آموزش و پرورش مناطق تابعه، مطرح کردن این طرح ملی در شورای معاونان، تهیه جدول زمانبندی انتخاب معاونان آموزش و پرورش به عنوان معین مناطق برای افزایش هماهنگی در اجرای فرآیندهای مربوط به این برنامه را از اقدامات زیر بنایی انجام شده در مخصوص پروژه مهر در البرز برشمرد.
وی بیان کرد: برگزاری همایش ، برنامه ریزی و اجرای بازدید از مدارس و مناطق در زمینه روند ثبت نام که شامل 78 بازدید از مدارس، 800 مورد نظارت بر ثبت نام و  4 مورد مرتبط با بازگشایی مدارس بود، انجام شده است.
رئیس دبیرخانه پروژه مهر 96 مدارس البرز ادامه داد: تدوین گزارش هفتگی از این برنامه ملی در استان، برنامه ریزی و پیش‌بینی هفته استقبال از پروژه مهر در راستای آمادگی هر چه بیشتر مدارس برای بازگشایی مطلوب، اعزام تیم های ارزیاب به مدارس، پیش‌بینی برگزاری روز جشن غنچه ها، شکوفه ها و جوانه ها که به ترتیب برای نوآموزان پیش دبستانی، پایه اول دبستان و مدارس متوسطه اول در مدارس البرز برگزار می‌شود را از دیگر اقدامات انجام شده استان در قالب شاخص های 28گانه پروژه مهر یاد کرد.
سلطانیان بیان کرد: نظارت بر کمیته هدایت تحصیلی استان،تشکیل کمیته توسعه متوازن شاخه ها و رشته های تحصیلی ، برون سپاری شاخه کاردانش ،تدوین برنامه سالانه و تهیه جدول زمانبندی بازدیداز مناطق و مدارس در شهریور ماه از دیگر برنامه های شاخص آموزش و پرورش البرز در قالب برنامه پروژه مهر است.
وی در ادامه به تشکیل ستاد نظارت بر ثبت نام و سازمان دهی 2 گروه 10نفره برای بازدید از فرآیند ثبت نام در مدارس اشاره و اظهار کرد: از اول تیر تا پایان مردادماه سالجاری از 300 مدرسه استان البرز بازدید شد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز از پوشش خبری مناسب، تهیه ، توزیع و نصب بنر ، پلاکارد و لمینت در استان و مناطق برای اطلاع رسانی فعالیت های پروژه مهر به عنوان دیگر برنامه های شاخص انجام شده در خصوص این برنامه ملی نام برد. سلطانیان اضافه کرد: در قالب این پروژه ساماندهی نیروی انسانی به ویژه در رشته های تخصصی، پایه و عدم استفاده از نیروها در رشته های غیر مرتبط نیز مورد توجه است.
وی با بیان اینکه ساماندهی نیروی انسانی ، فضا و تجهیزات نیز برای استقرار پایه یازدهم در البرز اجرایی شده، یاد آور شد: دوره های آموزش ضمن خدمت نیز برای دبیران کتب جدیدالتالیف برگزار شد.
رئیس دبیر خانه استانی پروژه مهر البرز از سازماندهی نیروهای تازه وارد، پیمانی،دبیری، سرباز معلم به تعداد 973 و متقاضی انتقالی به تعداد 1395خبر داد.
وی ادامه داد: در قالب پروژه مهر 119 هزار و 700 جلد کتاب بین مناطق آموزشی استان توزیع شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code