موضوعات
البرز

تداخل صنفی در فردیس

نویسنده:
رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت فردیس، تداخل صنفی را از مشکلات اصناف این شهرستان دانست...
1396/07/18
رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت فردیس، تداخل صنفی را از مشکلات اصناف این شهرستان دانست.
«اسفندیار قارلقی» در گفت و گو با ایرنا افزود: ساماندهی واحدهای صنفی در این شهرستان از اولویت‌های مهم است و با همکاری اتحادیه‌ها و اتاق اصناف انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: یکی از موضوعات متداول در خصوص مشکلات واحدهای صنفی تداخل صنفی است که به اشکال مختلف ظهور می‌کند و اکنون روند رو به‌فزونی دارد.
این مسئول افزود: به عنوان مثال بعضی از واحدهای صنفی تعمیرگاه اتومبیل که شغل آن‌ها خدماتی است اقدام به فروش لوازم یدکی و غیره می‌کنند یا برخی خواربارفروش‌ها انواع جوراب، شامپو و لوازم آرایشی بهداشتی و اسباب بازی می‌فروشند.
قارلقی گفت: اگر به قوانین صنفی توجه کنیم بند الف ماده 28 قانون نظام صنفی اشاره به این دارد که در صورتی که واحدهای صنفی به شغل یا مشاغل دیگری در محل کسب غیر از آنچه در پروانه کسب قید شد یا کمیسیون نظارت مجاز شمرده مبادرت ورزند به طور موقت از یک هفته تا 6 ماه تعطیل می‌شوند.
 رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان فردیس به متقاضیان یا دارندگان پروانه کسب توصیه کرد که افراد مزبور قبل از اخذ پروانه کسب در خصوص شغل مربوطه تحقیقات لازم و کافی به عمل آورند تا بعد از راه اندازی واحد خود مجبور نشوند برای درآمد بیشتر  یا حداقل درآمد به تداخل صنفی روی بیاورند.
قارلقی افزود: اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی باید این موضوع را در دستور کار قرار داده و اقدامات لازم را برای کاهش تداخل   در واحدهای صنفی تحت پوشش خود انجام دهند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code