موضوعات
البرز

برگزاری المپیاد آموزشی صنعتگران و روباتیک در استان

نویسنده:
پنجمین دوره مسابقات علمی دانش کاپ و نخستین المپیاد آموزشی صنعتگران روباتیک و مکاترونیک با حضور مخترعان و پژوهشگران استان‌های البرز، تهران و قزوین در استان البرز برگزار می‌شود...
1396/06/15
پنجمین دوره مسابقات علمی دانش کاپ و نخستین المپیاد آموزشی صنعتگران روباتیک و مکاترونیک با حضور مخترعان و پژوهشگران استان‌های البرز، تهران و قزوین در استان البرز برگزار می‌شود.
به گزارش تسنیم پنجمین دوره مسابقات علمی دانش کاپ و نخستین المپیاد آموزشی صنعتگران روباتیک و مکاترونیک به میزبانی البرز در 23 شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود. اختتامیه این برنامه 25 شهریورماه سال جاری است و مرکز آموزش‌های تخصصی خانه صنعت و معدن البرز و کانون فرهنگی و تربیتی استانی شهید فهمیده برگزارکنندگان این برنامه هستند. محورهای این مسابقه روباتیک، هوا فضا، سازه‌های ماکارونی، شیمی آزمایشگاه، در 3 بخش دانشجویی، دانش‌آموزی و آزاد، با حضور مخترعان و پژوهشگران استان‌های البرز، تهران و قزوین است.
همه شرکت کنندگان در این المپیاد گواهینامه دریافت می‌کنند و در مراسم اختتامیه نیز از کارآفرین برتر، مخترع برتر، پژوهشگر برتر و نخبه برتر تقدیر می‌شود و مراسم اختتامیه با حضور مسئولین عالی رتبه کشوری و استانی برگزار می‌شود.  با توجه به نام‌گذاری البرز به عنوان قطب علم و فناوری کشور توسط وزیر ارتباطات، این مسابقات در این استان و برای پیشبرد اهداف عالی علمی و صنعتی کشور و شناسایی پژوهشگران این عرصه و جهت‌دهی و تقدیر از برگزیدگان برگزار می‌شود.

درخشش دانش آموزان البرزی در جشنواره نوجوان سالم
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: دانش آموزان این استان در جشنواره کشوری نوجوان سالم و مشارکت‌های اجتماعی دانش آموزان حائز 4 رتبه برتر شدند. «فرشید علیزاده» در گفت و گو با ایرنا افزود: در ششمین دوره این کشوری جشنواره البرز موفق به کسب رتبه دوم و سوم در بخش مقاله نویسی، نقاشی و ایده پردازی شد. وی بیان کرد: دانش آموزان البرزی، موفق به کسب رتبه دوم در بخش ایده پردازی و مقاله و رتبه سوم نقاشی در جشنواره کشوری نوجوان سالم و مشارکت اجتماعی دانش آموزان شدند. علیزاده تصریح کرد: دراین جشنواره،   «مهدی قرقانی» از نظرآباد به رتبه دوم کشوری در بخش ایده پردازی دست یافت. وی اضافه کرد: «پریا قره خانلو» از اشتهارد در بخش نقاشی رتبه سوم کشوری جشنواره   را به دست آورد. این مسئول ادامه داد: «هورموزد اعلایی» از آموزش و پرورش ناحیه یک کرج به رتبه دوم مقاله نویسی دست پیدا کرد.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد:  در آیینی که قرار است دراستان مازندران و شهر ساری برگزار شود از منتخبان جشنواره نوجوان سالم تقدیر می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code