موضوعات
البرز

برپایی نمایشگاه اکسپو 2017 البرز در اوکراین

نویسنده:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به انعقاد 4 تفاهمنامه همکاریاقتصادی با کشور اوکراین، گفت: دومین نمایشگاه اکسپو 2017 البرز شامل توانمندی‌های اقتصادی ایران ماه آینده در اوکراین برپا می‌شود...
1396/05/21
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به انعقاد 4 تفاهمنامه همکاریاقتصادی با کشور اوکراین، گفت: دومین نمایشگاه اکسپو 2017 البرز شامل توانمندی‌های اقتصادی ایران ماه آینده در اوکراین برپا می‌شود. به گزارش ایرنا «ایرج موفق» در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی استان افزود: این نمایشگاه 21 تا 24 شهریور ماه امسال برپا شده و توانمندی‌های ملی از طریق این استان در حوزه‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود.
وی ادامه داد: سال گذشته نیز نمایشگاه اکسپوی 2016 برگزار شد که براساس آن 4 تفاهم‌نامه مشارکت با سرمایه گذاران اوکراینی منعقد شد.
موفق گفت: برای برگزاری نمایشگاه اکسپو 2017 یادداشت تفاهمی بین 2 کشور امضا شد که همکاری صنعتی، کشاورزی، تجاری و سایر حوزه‌ها جزو مهم‌ترین موارد منعقد شده بود. از این رو درصدد فراهم کردن زمینه‌های همکاری براساس این تفاهم‌نامه هستیم.  وی با بیان این‌که موضوع خواهرخواندگی البرز و استان «کیف» در دستور کار قرار دارد، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته موفق شدیم 50 درصد یارانه حضور در این نمایشگاه برای واحدهای ماشین سازی، صنایع دارویی و مواد شوینده را اخذ کنیم.  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اضافه کرد: این نمایشگاه کشوری بوده و همکاری لازم با دیگر استان‌ها برای حضور صورت گرفته است. از این رو بنا شده 300 متر غرفه برای استان گیلان و 300 متر غرفه برای استان قزوین در نظر گرفته شود.

  پارک تنیس محمدشهر به  بهره‌برداری می‌رسد
شهردار محمدشهر گفت: پارک یک هکتاری تنیس و ورزش‌های راکتی در محمدشهر به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش مهر، «محمدرضا ناصر خاکی» بابیان این‌که شهرداری محمدشهر پروژه‌های فرهنگی، هنری، عمرانی و اجتماعی متعددی را در دستور کار و صدر اقدامات خود قرار داده است، افزود: توسعه فضای سبز این منطقه موردتوجه جدی قرار دارد. شهردار محمدشهر گفت: افتتاح پارک شهیدان کولیوند و شهیدان مدافع حرم ازجمله اقدامات انجام‌گرفته در خصوص توسعه فضای سبز است.
ناصر خاکی با اشاره به این‌که پروژه فرهنگسرای فجر محمدشهر کرج آغاز به کارکرده است، تصریح کرد: پروژه پردیس سینمایی حافظ محمدشهر ازجمله اقدامات شهرداری این منطقه با هدف توسعه و بهبود زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در دستور کار است.

کاهش 32 درصدی تلفات جاده ای
رئیس پلیس راه البرز گفت: نظارت کامل پلیس درجاده‌های این استان، تصادفات منجر به فوت در این استان را در 4 ماه گذشته 32درصد کاهش داده است.
سرهنگ «رضا گودرزی» درگفت وگو با ایرنا افزود: دراین مدت 34فقره تصادف منجر به فوت رخ داد و 38 نفر جان خود را ازدست دادند. وی اضافه کرد: دراین مدت 68 فقره تصادف منجربه جرح رخ داد که 76نفر مجروح شدند. تعداد تصادف‌های جرحی 6 درصد و تعداد مصدومان 20 درصد کاهش نشان می‌دهد. گودرزی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت هزارو 556 فقره تصادف خسارتی به وقوع پیوست که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد کاهش یافته است. وی گفت: دراین مدت نیز بیش از 190 میلیون تردد در راه‌های استان البرز انجام شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code