موضوعات
البرز

بدهی 100 میلیارد تومانی راه و شهرسازی به پیمانکاران

نویسنده:
مدیر ساخت و توسعه راه‌های البرز گفت: اداره‌کل راه و شهرسازی استان 100 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است...
1396/06/22
مدیر ساخت و توسعه راه‌های البرز گفت: اداره‌کل راه و شهرسازی استان 100 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است.
«علی اصغرکاظمی» درگفت وگو با ایسنا اظهارکرد: روکش آسفالت یکی از مهم ترین اقامات برای‌کاهش ترافیک در راه‌ها به شمار می‌آید.
وی ادامه داد: بر این اساس اداره‌کل راه وشهرسازی استان اهتمام ویژه‌ای برای انجام عملیات روکش آسفالت در راه‌های مواصلاتی داشته است.
وی افزود:  بر این اساس تاکنون حدود 350 کلیومتر از راه‌های روستایی و شهری روکش آسفالت شده است.
این مسئول توضیح داد: از ابتدای سال تاکنون 150 کیلیومتر از راه‌های روستایی و حدود 200 کیلومتر از راه‌های شهری استان آسفالت شده است.
مدیرساخت و توسعه راه‌های البرز ابرازکرد:‌ علاوه بر این، از ابتدای سال تاکنون 50کیلومتر از محور کرج –چالوس نیز روکش آسفالت شده‌که این عملیات 17 میلیارد تومان هزینه داشته است.
کاظمی با بیان اینکه اداره‌کل راه وشهرسازی به پیمانکاران بدهی دارد، ادامه داد: این اداره‌کل بیش از 100 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است‌که این بدهی فرآیند تکمیل برخی پروژه ها را کند کرده است.
وی اظهارکرد: بدون شک اگر امسال‌گشایش اعتباری صورت بگیرد و بخشی از بدهی‌ها تسویه شود، روند اجرای پروژه‌های در دست اقدام سرعت می‌گیرد و پروژه های جدید کلید خواهد خورد.

غفلت از سیمای شهری کرج
عضو شورای اسلامی شهر کرج معتقد است که بحث مهم سیما و منظر شهری در کلانشهر کرج مغفول مانده است.
«مهدی حاجی قاسمی» در گفتگو با مهر، با تأکید بر لزوم توجه به مقوله مهم سیما و منظر شهری کرج، اظهار کرد: منظر شهری مجموعه‌ای از عوامل طبیعی و مصنوعی است که تحت تاثیر ویژگی‌های طبیعی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی یک شهر شکل می‌گیرد.
وی افزود: بدون شک منظر شهری یکی از عوامل کیفی و مطلوبیت شهرها بوده که حاصل مشاهده و درک مظاهر گوناگون نظیر بناها، فضاها، فعالیت‌ها و صداهاست.
عضو شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه باید به این نکته اذعان کرد که مبحث مهم سیما و منظر شهری یکی از موضوعات مغفول مانده در شهر کرج است، عنوان کرد: بدون شک توجه به این امر در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل همچنین معماری و شهرسازی جز اولویت‌های شورای اسلامی شهر کرج خواهد بود.
حاجی قاسمی در ادامه کرج را شهر خوابگاهی مطرح کرد و ادامه داد: اعضای شورای شهر و مدیریت شهری همواره از توان ۱۰۰ درصدی خود برای ایجاد شهری آرام توأم با زیبایی‌های بصری و عمرانی بهره خواهند برد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code