موضوعات
البرز

انبارگردانی با پهپاد‍

نویسنده:
محققان در موسسه فناوری ماساچوست موفق به توسعه سیستمی شدند که می‌توان با استفاده از پهپاد بر کالاهای موجود در انبار نظارت کرد...
1396/06/11
محققان در موسسه فناوری ماساچوست موفق به توسعه سیستمی شدند که می‌توان با استفاده از پهپاد بر کالاهای موجود در انبار نظارت کرد.
به گزارش ایسنا، با استفاده از چنین سیستمی می‌توان از بروز ناهماهنگی جلوگیری کرد و به کارمندان کمک کرد تا اقلام خاص را سریع تر از قبل پیدا کنند.
تصور کنید در یک انبار هواپیماهای بدون سرنشین(پهپاد) کوچک به طور خودکار موجودی انبار را پیگیری و بر آن نظارت می‌کند. این کار به کارگران کمک می‌کند تا هم وقت آزادتری داشته باشند و هم اینکه بتوانند با سرعتی بسیار بیشتر از قبل اجناس مورد نیاز خود را پیدا کنند و انتقال دهند.
مهم‌تر از همه این است که پهپادها برچسب‌های RFID را از ده‌ها متر دورتر و با درصد خطای بسیار پایین تشخیص می‌دهند.
اما این هواپیماهای بدون سرنشین به اندازه کافی بزرگ نیستند تا بتوانند بازخوان(Reader) قابل حمل را برای خواندن برچسب‌های RFID حمل کنند.
همچنین محققان این پهپادها را به‌گونه‌ای طراحی کرده‌اند که سیگنال‌های دستگاه‌های بازخوان را به کالاها می‌فرستند و برمی‌گردانند.
این بدان معنی است که این ناوگان کوچک می‌تواند با سیستم‌های موجود RFID، نرم‌افزار و برچسب‌ها به‌راحتی کار کند.
سامانه بازشناسی با امواج رادیویی سامانه شناسایی بی‌سیمی است که قادر به تبادل داده‌ها با یک بازخوان است. سامانه‌های RFID از سیگنال‌های الکترونیکی و الکترومغناطیسی برای خواندن و نوشتن داده‌ها بدون تماس بهره‌گیری می‌کنند. اصولاً به هر سیستمی که قادر به خواندن و تشخیص اطلاعات افراد یا کالاها باشد «سیستم شناسایی» گفته می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code