موضوعات
البرز

البرز در عاشورای حسینی غرق ماتم شد

نویسنده:
استان البرز در تاسوعا و عاشورای حسینی میزبان خیل عظیم عزاداران شد و شهر سیاهپوش به سوگ امام حسین(ع) و یاران باوفاویش نشست...
1396/07/10
استان البرز در تاسوعا و عاشورای حسینی میزبان خیل عظیم عزاداران شد و شهر سیاهپوش به سوگ امام حسین(ع) و یاران باوفاویش نشست.
به گزارش همشهری، عزاداران البرزی در شهرها و روستاهای مختلف استان در قالب هیات‌های مختلف مذهبی با حضور در خیابان‌ها، مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه در غم و ماتم مظلومیت سیدالشهدا(ع) به عزاداری پرداختند. شهروندان البرزی در سالروز تاسوعا و عاشورای حسینی در قالب دسته‌های عزاداری به سوگ نشستند و در غم واقعه کربلا گریستند.
خیابان‌های منتهی به بقعه مبارکه امامزاده حسن(ع) در کرج مملو از عزادارانی شد که   ارادت و علاقه خود را به خاندان اهل‌بیت(ع) به نمایش گذاشتند.
درکنار دسته‌های عزاداری زنان، کودکان و افرادسالمند در معابر و خیابان‌های شهر همنوا با عزاداران سالار شهیدان حسین بن علی (ع) به سمت مساجد و امامزاده‌ها به حرکت درآمدند و در سوگ مظلومیت خاندان و اصحاب حسین بن علی (ع) غریبانه گریستند.
هیات های عزاداری و ایستگاه‌های صلواتی نیزبا دود کردن اسپند و عطرافشانی گلاب به استقبال عزاداران رفتند و همنوا ندای «علمدار کربلا ابوالفضل العباس (ع)»  سردادند.
همزمان با دهمین روز از ماه محرم الحرام، نماز پرشکوه ظهر عاشورا نیز در روستاها و شهرهای استان اقامه شد.
ده‌ها هزار نفر از مردم عزادار حسین بن علی (ع) و یاران با وفایش ظهر روز یکشنبه مقارن با ظهر عاشورای محرم سال 61 هجری قمری نماز ظهر را اقامه کردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code